На Гаваях температура не вища, ніж в Україні влітку

Ви знали, що на Гаваях температура повітря у найспекотніший сезон не вища, ніж в Україні в липні? Більше того, на верхівці місцевих гір взимку лежить сніг. А чим ще може здивувати цей острів – розповіла українка Карина, яка живе там вже п’ять років.

Гаваї фото

Українка Карина вже 5 років живе на Гаваях зі своїм чоловіком. Дівчина розказала, чому в одній частині острову майже завжди світить сонце, а в іншій – майже завжди йде дощ? Чому місцевих жителів не лякає активний вулкан? Чому очищувач повітря на острові – один із найпопулярніших товарів?

Гавайський архіпелаг – неймовірний земний куточок. І не лише через високі гори або величні водоспади, а й через свої кліматичні особливості. Майже кожен острів архіпелагу відрізняється за кліматичними показниками від іншого. Більше того, навіть всередині одного острова може кардинально відрізнятися клімат.

«Великий острів – це єдина точка у світі, де можна зустріти 10 з 14 кліматичних зон. Це разюче, наскільки змінюється пейзаж, якщо ви проїжджаєте по острову від пляжу до тропічних лісів, чудових прекрасних долин, полів і навіть на горі у нас випадає сніг», – розповідає Карина.

Карина живе саме на Великому острові. В одній його частині постійно дощить, а в іншій – постійно світить сонце, яке, до речі, не таке вже й палюче, як можна було б подумати.

«Багато хто думає, що тут дуже жарко, але тут клімат дуже м’який. Навіть влітку в найбільш жаркий сезон, наприклад серпень, вересень, початок жовтня, температура буде не більшою ніж 30-32 градусів, а так весь рік – 26-27 градусів», – каже дівчина.

Гаваї – острів вулканічного походження, і навіть сьогодні деякі з вулканів активні, тому для гавайців вираз «жити як на вулкані» – це не просто алегорія.

«Острів сформований п’ятьма вулканами. І той вулкан, який зараз вивергається, є найактивнішим вулканом на планеті. Багато туристів приїжджають подивитися саме на вулкан, вони замовляють вертолітні тури і тури на човнах. Зараз, на жаль, закрили парк вулканів через те, що три місяці тому вулкан дуже сильно активізувався і поглинув більше ніж 700 будинків в населеному пункті, але ніхто не постраждав», – розказує Карина.

Карина живе на безпечній відстані від вулкану, утім, деякі наслідки його діяльності заважають дівчині жити, а точніше – дихати.

«Нам не загрожує лава на тій стороні, на якій ми знаходимося, але, на жаль, вітер дме в нашу сторону, і вог є зараз проблемою, тому що багато людей з респіраторними захворюваннями не переносять. Від нього може боліти голова, він подразнює очі», – каже українська емігрантка.

Боротися зі стихіями людство ще, на жаль, не навчилося, а щоб не задихнутися від наслідків – вигадали очищувач повітря, який і купила собі Карина.

Дивіться також: Емігрантка розповіла, що на Гавайях нема куди сходити ввечері

Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

    ВГОРУ