На Донбасі тонни овочів гниють під відкритим небом [ВІДЕО]

Тонни овочів гниють під відкритим небом. Так зараз виглядає амбітний проект незаконного угруповання ДНР під назвою «Теплиці Донбасу». Бойовики обіцяли нагодувати жителів окупованих територій власними продуктами, але тепер про урожай, здається, просто забули. Чому підприємства, які голосно відкривають угруповання ЛДНР, часто виявляються лише красивою картинкою для відеокамер, і хто насправді годує окупований Донбас?

Окуповані території

У 2017 році лідер бойовиків незаконного угруповання ДНР Олександр Захарченко хвалився успіхами створеного підприємства «Теплиці Донбасу».

«Це дозволить повністю забезпечити нашу країну овочами власного виробництва і реалізувати їх на експорт», – розказував Захарченко.

А уже через рік теплиці пошкоджені. Тони овочів гниють прямо на полі.
Донеччани, які живуть неподалік від теплиць, дивуються – як так вийшло, що урожай виявився нікому не потрібен?

У незаконному угрупованні ДНР причину овочевого фіаско пояснюють поганою організацією роботи на підприємстві. І обіцяють покарати винних. А ось журналіст Денис Казанський упевнений – менеджерські прорахунки тут ні до чого.  Каже, що ця вся історія була піар проектом Захарченка і Тимофєєва. І після того, як Захарченка вбили, а Тимофєєв виїхав у Росію, цим проектом не було кому займатись. Ще однією липовою економічної перемогою незаконних угруповань ЛДНР, згадує журналіст, стали нові автобуси. Місцеві ЗМІ голосно заявили – стартує виробництво свого автотранспорту під назвою Донбас. Перші 100 штук мали з’явитися до кінця 2017 року. І машини дійсно робили, от тільки не в Донецьку, а в Росії.
Схожа історія трапилася і з трамваями. Цього разу бойовики не заявляли, що робитимуть електротранспорт власноруч. Оголосили, що лише модернізують старі чеські вагони. Але і це виявилося не зовсім правдою. Адже точно такі ж трамваї почали їздити по російському місту Іжевськ ще за два роки до появи в Донецьку. Крім виробництва транспорту, бойовики за час окупації не раз хизувалися виробництвом власної зброї. Один із прикладів – пістолет «Оплот», у якому, під час детального вивчення, експерти впізнали видозмінений ТТ – радянський пістолет 30-х років минулого століття. Водночас, бойовики постійно рапортують про відновлення роботи захоплених ними підприємств, які зупинилися після оголошеної торгової блокади. Наприклад, у 2018 році нібито запустили найбільший на території Луганської області Алчевський металургійний комбінат.

Співавтор дослідження про економіку окупованих територій Віталій Пирович роз’яснює, зараз рівень виробництва на окупованому Донбасі не більший за 30% від довоєнного. І він повністю залежить від РФ.

«Не можуть вони самі на себе заробити. Для цього їм потрібен ринок збуту. Єдиний ринок, куди вони можуть збувати свою продукцію – це Росія», – прокоментував заступник керівника Центру вивчення Росії та окупованих територій Віталій Пирович.

Таким чином майже вся промисловість на окупованих територіях  потрапила під управління зареєстрованої у Південній Осетії компанії «Внешторгсервис», яку пов’язують з українським олігархом-втікачем Сергієм Курченком.

За підрахунками експертів Центру вивчення Росії та окупованих територій – щорічні дотації з російського бюджету на території підконтрольні бойовикам – 500 мільйонів доларів.

Також дивіться: Терористи на Донбасі продають Росії українське вугілля

Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

    ВГОРУ