Міжмор’я може стати для України альтернативою НАТО

Чи існує альтернатива НАТО для України? Існує. І називається вона Міжмор’я. Це військово-політичний союз країн Центральної та Східної Європи, зокрема – України, Польщі та країн Балтії.

Українці хочуть в НАТО. Нещодавно Президент Петро Порошенко заявив: такий курс підтримують 54% населення, та заговорив про можливий референдум щодо членства в Альянсі. Але чи хоче НАТО Україну?

Зростання агресії Кремля мало би спричинити пошук нових геополітичних та військових союзів – більш ефективних та рішучих. І поки в НАТО на нас ніхто не чекає, проект Міжмор’я союз держав Східної Європи між двома морями: Чорним та Балтійськимміг би стати для України альтернативою захисту від північного ворога…

Згідно з концепцією Балто-Чорноморського союзу, його членами мають стати Україна, Польща та країни Балтії – Латвія, Литва, Естонія. До них також можуть приєднатися Білорусь, Словаччина, Румунія, Угорщина, Чехія, Болгарія, Молдова і  Грузія.

Цей потужний союз держав-сусідів міг би також стати щитом Європи від путінської «імперії зла».

Однак не всі перераховані країни хочуть вступати в конфронтацію з Путіним. Наприклад, новий президент Молдови Ігор Додон свій перший офіційний візит здійснив у Москву, чеський президент Мілош Земан також симпатизує Путіну і виступає за відміну антиросійських санкцій. Такої ж думки і прем’єр Угорщини Віктор Орбан, який на початку лютого приймав президента Росії з офіційним візитом.

Тому, шукаючи союзників для спільного протистояння агресії Кремля в рамках військово-політичного об’єднання «Міжмор’я», Україна мала б звернути увагу на тих сусідів, які не хочуть бачити «зелених чоловічків» на своїй землі. У першу чергу, йдеться про країни Балтії та Польщу.

У серпні минулого року польський президент Анджей Дуда, говорячи про Міжмор’я, наголосив: «Держава сильна тоді, коли її оточують союзники». Експерти вказують: Міжмор’я дійсно може стати потужним геополітичним гравцем – як у військовому, так і в економічному плані. Зрозуміло, такий союз перешкоджав би імперським амбіціям Кремля. Тому  Росія намагатиметься всіляко протидіяти будь-якому діалогу між Україною та її потенційними партнерами. Зокрема, з Польщею.

Якщо ж історичне примирення між польським і українським народами не станеться найближчим часом, проект військово-політичного партнерства так і залишиться лише проектом. А в суперечках про минуле між Варшавою та Києвом – виграє лише Москва.

Тож, сьогодні Україна, як ніколи, має усвідомлювати необхідність якнайшвидшого налагодження дружніх зв’язків з Польщею та подальшого поглиблення співпраці з країнами Балтії. Бо сьогодні чи не єдина можливість перемогти Росію – заручитись підтримкою надійних союзників.

Більше дивитися у відео

Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

    ВГОРУ