Путін напросився з візитом до новообраного президента Франції Еммануеля Макрона. Центральною темою переговорів лідерів Франції та Росії стала криза в Україні.
Молодий лідер республіки Макрон з французькою вишуканістю та елегантністю вказав і Путіну, і його придворним пропагандистам, їхнє місце. Версальську прес-конференцію після переговорів президентів Франції та Росії описують як напружений бій, після якого Путін полетів додому роздратованим та розбитим. Однією з ключових тем на зустрічі Макрона та Путіна була Україна.
Якщо ж ситуація в Україні загострюватиметься – Макрон, як і інші лідери «Великої сімки», на нещодавньому саміті, пообіцяв Путіну неодмінне посилення санкцій проти Росії.
Однак віддавати вкрадений півострів та припиняти війну на Донбасі найближчим часом Путін не збирається, кажуть експерти. Під час спілкування з пресою у Версалі російський президент знову завів стару пісню про громадянську війну в Україні, а санкції назвав неефективними. У президента Франції такі заяви викликали саркастичну посмішку…
Зустріч глав держав Норманського формату – України, Німеччини, Франції та Росії – відбудеться найближчим часом. Досі великою інтригою була тема можливого приєднання до переговорів США, адже днями у Білому домі заявили про перегляд позиції щодо врегулювання ситуації в Україні. Політолог Кирило Сазонов зазначає: слід очікувати, що США приєднаються до переговорів, але не в Нормандському форматі. І не тільки Штати.
Якщо Путін в Нормандському форматі – був один проти трьох, то тут додадуться ще й США та Великобританія. Лишається сподіватись, що російському президенту повільно, але болісно викручуватимуть руки, примушуючи повернути Україні Крим, припинити війну на Донбасі та віддати контроль над кордоном – тобто виконати Мінські угоди. Але Путін тягнутиме як мінімум до президентських виборів у Росії 2018го року.
Утім, чи дадуть Путіну взяти участь у цих виборах – ще питання. У Росії ходять обережні чутки, що олігархічним елітам Путін набрид і його не проти усунути. З іншого боку – зростають критичні настрої серед російського населення. Путін боїться, посилює репресивну машину всередині країни, і не може дати суспільству якусь зовнішньополітичну перемогу. Не досягнувши навіть її видимості, із французького Версалю, Путін поїхав ні з чим.
Іноземних глав держав у Версалі приймають вкрай рідко, адже резиденція президента Франції розташована у Єлисейському палаці. Експерти кажуть: востаннє іноземного лідера у Версалі приймали 10 років тому, і це був Муаммар Каддафі – лівійський диктатор, політична кар’єра якого завершилась не дуже добре. Тепер у Версалі президент Макрон приймає Путіна. Хоча є великі сумніви, що російський президент зрозумів цей натяк…
Більше дивіться у відео