УКР
УКР

Video: Магазини техніки нахабно «кидають» українців на гроші

Як нас «кидають» магазини побутової техніки? Чому горять наші новенькі телевізори, а холодильники ламаються, пропрацювавши лише кілька місяців? І до чого тут продавці техніки? І як, купивши у магазині ноутбук, не опинитися у суді?

Про це розказав наш кримінальний експерт, адвокат Ярослав Куц.

- Ящик з сюрпризом! Родина придбала у магазині техніки новенький телевізор. За суперціною! Але, як зрозуміли пізніше, продавці їх просто кинули.  Коли вже вдома родина увімкнула приймач він… спалахнув. З новенького телевізора просто повалив дим. Наступного ранку після інциденту голова сімейства пішов розбиратися до магазину, де й придбали техніку. І там його просто шокували. На претензію про несправний телевізор, адміністрація крамниці кинула, мовляв, самі винні, то не виробнича поломка. Ви самі щось зробили з телевізором. Тому міняти ми вам нічого не будемо і ремонтувати за гарантією також. Як пізніше з’ясувала родина, вони не перші, кого так кинули у магазині техніки. Покупцям задешево втюхували неякісний товар, а потім втікали від відповідальності, вигадуючи різні казочки.

Також дивіться: Як туристів ошукують у закордонних готелях

- Чоловік придбав у гіпермаркеті техніки новенький ноутбук, щоправда у розстрочку. Консультанти запропонували. Мовляв, в них діє безвідсотковий кредит саме на цю групу товарів. Чоловік, звичайно ж, погодився, бо за рік він мав щомісячно виплачувати відносно невелику суму. Підписав наосліп папери з оформлення кредиту і протягом року совісно виплачував потрібну суму. А вже під кінець року – сюрприз! Він має ще доплатити за ноутбук шалену суму. Покупець відмовився. Магазин подав на чоловіка до суду. Як виявилося, клієнта тихо кинули! Замість розстрочки продавці втюхали кредит під величезні відсотки. А кредитор став вимагати сплатити борг. Єдине в чому промахнувся чоловік – неуважно прочитав договір. Виходить, сам собі підписав вирок.

Як не стати жертвою?

- Згідно із Законом України «Про захист прав споживачів» у разі, якщо вам продали неякісний товар, ви маєте право вимагати безоплатного усунення недоліків, відшкодування витрат на ремонт товару або ж його заміну на аналогічний.

- Гарантійний ремонт проводиться протягом усього гарантійного терміну, або за згодою сторін на довший постгарантійний строк.

- Претензію до магазину побутової техніки слід оформляти винятково письмово і обов’язково в двох примірниках – один з відміткою залишається у вас. Якщо ж претензію і неякісний товар в магазині не приймають, то сміливо звертайтеся до Держпродспоживслужби.

- І пам’ятайте! При оформленні розстрочки або кредиту на покупку побутової техніки завжди уважно читайте договір, і зверніть увагу на його умови щодо оплат та вартості відсотків.

Більше дивіться у відео

Також дивіться: Як бухгалтери-аферисти ошукують українців

Магазини техніки нахабно «кидають» українців на гроші

0 Коментувати

Як нас «кидають» магазини побутової техніки? Чому горять наші новенькі телевізори, а холодильники ламаються, пропрацювавши лише кілька місяців? І до чого тут продавці техніки? І як, купивши у магазині ноутбук, не опинитися у суді?

Про це розказав наш кримінальний експерт, адвокат Ярослав Куц.

– Ящик з сюрпризом! Родина придбала у магазині техніки новенький телевізор. За суперціною! Але, як зрозуміли пізніше, продавці їх просто кинули.  Коли вже вдома родина увімкнула приймач він… спалахнув. З новенького телевізора просто повалив дим. Наступного ранку після інциденту голова сімейства пішов розбиратися до магазину, де й придбали техніку. І там його просто шокували. На претензію про несправний телевізор, адміністрація крамниці кинула, мовляв, самі винні, то не виробнича поломка. Ви самі щось зробили з телевізором. Тому міняти ми вам нічого не будемо і ремонтувати за гарантією також. Як пізніше з’ясувала родина, вони не перші, кого так кинули у магазині техніки. Покупцям задешево втюхували неякісний товар, а потім втікали від відповідальності, вигадуючи різні казочки.

Також дивіться: Як туристів ошукують у закордонних готелях

– Чоловік придбав у гіпермаркеті техніки новенький ноутбук, щоправда у розстрочку. Консультанти запропонували. Мовляв, в них діє безвідсотковий кредит саме на цю групу товарів. Чоловік, звичайно ж, погодився, бо за рік він мав щомісячно виплачувати відносно невелику суму. Підписав наосліп папери з оформлення кредиту і протягом року совісно виплачував потрібну суму. А вже під кінець року – сюрприз! Він має ще доплатити за ноутбук шалену суму. Покупець відмовився. Магазин подав на чоловіка до суду. Як виявилося, клієнта тихо кинули! Замість розстрочки продавці втюхали кредит під величезні відсотки. А кредитор став вимагати сплатити борг. Єдине в чому промахнувся чоловік – неуважно прочитав договір. Виходить, сам собі підписав вирок.

Як не стати жертвою?

– Згідно із Законом України «Про захист прав споживачів» у разі, якщо вам продали неякісний товар, ви маєте право вимагати безоплатного усунення недоліків, відшкодування витрат на ремонт товару або ж його заміну на аналогічний.

– Гарантійний ремонт проводиться протягом усього гарантійного терміну, або за згодою сторін на довший постгарантійний строк.

– Претензію до магазину побутової техніки слід оформляти винятково письмово і обов’язково в двох примірниках – один з відміткою залишається у вас. Якщо ж претензію і неякісний товар в магазині не приймають, то сміливо звертайтеся до Держпродспоживслужби.

– І пам’ятайте! При оформленні розстрочки або кредиту на покупку побутової техніки завжди уважно читайте договір, і зверніть увагу на його умови щодо оплат та вартості відсотків.

Більше дивіться у відео

Також дивіться: Як бухгалтери-аферисти ошукують українців

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

18.08.2017 13:15
Завантаження...

Дивіться на ICTV


Зареєструйтесь

Увійти, використавши ваші дані

Забули пароль?

Відновлення паролю

Увійти через соц. мережу

ВГОРУ
Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам: