Людям почали вживлювати мікрочіпи під шкіру

Чи можете ви уявити собі світ, в якому не потрібно носити із собою ключі, гаманець чи документи? Для чіпованих людей – це реальність. Уся важлива інформація знаходиться завжди з ними.

вживлений чіп

Спочатку чіп випробували на «братах наших менших». Він містить інформацію про власника домашнього улюбленця, зроблені щеплення, тощо. Із 2010 року в’їзд тваринам на територію Євросоюзу без чіпу заборонений. Але навіщо люди дозволяють себе добровільно чіпувати?

У Швеції, одній із найбільш розвинених і демократичних країн світу, чіповані вже три тисячі громадян. Їм вживили мікросхему під шкіру між великим та вказівним пальцями руки. Чіп дуже маленький, тому він вкладений у капсулу зi спеціального скла. Вводять його за допомогою шприца. Безконтактно. Такі мікросхеми дозволяють оплатити проїзд, купити продукти в магазинах чи квитки в кінотеатр.

Коли з’явиться можливість масового чіпування людей в Україні – невідомо, але першому українському добровольцю його вживили під шкіру ще два роки тому.

Проте критики вживлення мікрочіпів людям вважають, що нові технології впроваджують для тотального контролю, шпигунства та переслідування. Мовляв, це надзвичайна загроза для людства. Якщо за допомогою чіпа можна встановити місцезнаходження тварини, то що заважає так зробити і з людиною? Навряд ви б хотіли, щоб всі дізналися, де ви і чим займаєтеся. А відмовитися від збору особистої інформації неможливо. Ба більше, критики переконані, що за допомогою удосконалених чіпів навіть вдасться керувати людьми. А відтак – чіп позбавляє право людини на приватне життя.

Більше дивіться у відео

Дивіться також: Іноземці фанатіють від українських стартапів

Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

    ВГОРУ