Лукашенко замахнувся на контроль над українсько-російським кордоном

Президент Білорусі Олександр Лукашенко пропонує віддати Білорусі контроль над окупованим Росією Донбасом, включно з кордоном. Хоч за останні два роки ані США, ані ЄС у якості дипломатичних посередників не досягли якого-небудь помітного прогресу у припиненні російської агресії та окупації українських територій.

президент Білорусі

«Цю проблему повинні вирішити ми. Ми – три слов’янські народи, це наша біда, це наша проблема. Ні європейці, ні американці, а ми повинні вирішити цю проблему. Потім вирішимо, хто винен, цю проблему давайте залишимо нашим дітям. Сьогодні треба припинити братовбивчу війну. Ми до ваших послуг», – заявив Лукашенко.

Від озвучених штампів про «братовбивчу війну» та «три братські слов’янські народи» відверто смердить Кремлем. Це вже насторожує, як і теза Лукашенка про відсунення на другий план пошуків винного у війні. Але що саме пропонує Лукашенко для встановлення миру на Донбасі?

«Ми можемо взяти на себе відповідальність за забезпечення миру в східних регіонах України, контроль на російсько-українському кордоні, а також супроводжувати вибори на Донбасі, виходячи з розуміння того, що ці регіони є невід’ємною частиною України», – пропонує Лукашенко.

Ну нічого собі: Лукашенко замахнувся на контроль над українсько-російським кордоном! Але чому у білоруського диктатора зненацька заструменіла через край миротворчість? Може, у Лукашенка у самого зі «старшим братом» не складається?

«Насправді це своєрідна вербальна гра, суть якої зводиться до того, що Лукашенко повинен розширювати свої можливості і повноваження в рамках Союзної держави, оскільки Росія після агресії проти України досить щільно взялася за Білорусь і тримає Лукашенка в дуже вузькому коридорі. Тому Лукашенко пробує трошки зіграти в інший сценарій, аби не пустити до себе Росію на територію, а фактично своїми військами продовжити місію Росії на Донбасі», – вважає політолог Володимир Цибулько.

Отже, миротворча ініціатива Лукашенка, озвучена під час засідання Основної групи Мюнхенської конференції з безпеки, адресована насправді не Києву, а Москві. У Кремлі, до речі, дуже оперативно відреагували на заяву про білоруських миротворців на кордоні Росії та України. Мовляв, треба почути голосу Донбасу з цього приводу, заявив прес-секретар Путіна Пєсков. Цього ж дня російські маріонетки-бандюки на окупованій території привітали заяву Лукашенка, підкресливши, мовляв, переговори з цього приводу мають проводитися між Києвом, Донецьком та Луганськом. Так як Україна не веде переговорів з кремлівськими опудалами на окупованому Донбасі – всі ці ініціативи Лукашенка виглядають як відчайдушна спроба отримати право голосу у рамках Союзної Держави Росії та Білорусі.

Цього тижня, 8 листопада, авторитарний лідер Білорусі летить в Астану на саміт ОДКБ і спробує безпосередньо домовлятися з Путіним. Цілком можливо, що пролунає якась реакція агресора з приводу мирних, так би мовити, ініціатив Лукашенка.

Раніше ми писали: Донбас.Реалії: Лукашенко хоче посилити контроль на кордоні з Україною

Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

    ВГОРУ