Куди подівся мільярд доларів ПриватБанку?

Перед націоналізацією з «ПриватБанку» вивели десятки мільярдів гривень.

Журналісти з’ясували: гроші з найбільшого банку України під виглядом кредитів виводили через людей, пов’язаних з Ігорем Коломойським.

Схеми колишніх власників «ПриватБанку» виринули разом із його націоналізацією. Міжнародна група журналістів «Проект з розслідування корупції та організованої злочинності» з’ясувала, що перед переходом найбільшого банку України у державну власність з нього був виведений мільярд доларів. Розслідувачі запевняють, що протягом 2015-2016 років «Приват» надавав кредити фіктивним компаніям. Про їхню фіктивність свідчить той факт, що фірми, статутний фонд яких складав по тисячі гривень, залучали кредити від «Привату» розміром у сотні мільйонів доларів.

Фахівці переконані: справу про фіктивне кредитування необхідно розслідувати, а винних – покарати. А от чи вдасться повернути гроші – під питанням.

Разом з тим, вкладникам «ПриватБанку» не варто хвилюватися про їхні заощадження. Після націоналізації установа вже пережила найбільш кризовий період, і загалом великих потрясінь не очікує.

Більше дивіться у відео

Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

    ВГОРУ