У Криму одна за іншою стаються екологічні катастрофи. Хоча півострів з усіх боків оточений водою, саме води на ньому не вистачає. Чому Крим перетворюється на зону екологічного лиха і чи є у півострова надія?
Окупаційна влада в Криму заявила, що ніколи не постачатиме воду з України, а що робити із Північно-Кримським каналом – не знає. Між тім, півострів, який знаходиться посеред Чорного моря, невпинно всихає. Кількість полей, придатних для посіву, зменшується, водосховища наповнюються лише під час дощів та танення снігу. А літня спека позбавила кримчан будь-якої надії на воду, якість якої на півострові завжди була на межі допустимих норм.
Раніше ми писали, що Крим залишиться без світла, поки Путін готується до світової війни
У потугах знайти воду окупаційна влада вдається до зовсім шалених ідей. Наприклад, пропонувалося закільцювати кримські річки, не даючи їм впадати в Чорне море. Або ж орошати сільськогосподарські землі водою з каналізації, попередньо її очистивши. Екологи вказують: такі ідеї – лише балачки окупаційної влади, які ні до чого не призведуть:
Більш реальний сценарій для Криму – видобувати воду з-під землі, нині на півострові активно бурять свердловини, аби хоч якось покрити дефіцит прісної води. Подібну тактику у 70-х обрала і радянська влада. Утім, змушена була від неї відмовитися, бо вода швидко мінералізувалася і ставала непридатною для використання. Нині ж екологи попереджають: надовго ґрунтової води не вистачить.
«Ґрунтові, артезіанські води – це вичерпний ресурс, який можна використати, і він ніколи вже не поновиться, тому це дуже необачний крок, і це ще один дурний політичний крок, який призведе до втрати безцінного ресурсу», – стверджує еколог Олексій Василюк.
Важкі часи настали і для кримських річок. Салгир, на якому стоїть Сімферополь, живить 14 приток і є найбільшою річкою в Криму. У XIX столітті вона була широкою, повноводною та кришталево прозорою. Нині ж Салгир забруднюється і пересихає. У центрі Сімферополя від річки залишився кволий потічок, забитий мулом та старими покришками. Разом з тим – коли йде дощ, Салгир заповнюється водою, а сміття подорожує по всьому руслі річки.
Проте найбільша загроза не тільки для екології Криму, але й для всього Чорноморського регіону – це Керченський міст. Його будівництво вже спричинило зміну поведінки дельфінів, які через гуркіт почали викидатися на берег, а повне зведення мосту загрожує зникненню всієї риби в Азовському морі! Більше того, екологи застерігають – будівельні роботи російських підрядників можуть призвести навіть до землетрусів.
Екологи б’ють на сполох: хоча світова спільнота кволо намагається змусити Росію повернути Україні Крим, ще трохи – і повертати вже буде нічого.
Більше дивіться у відео
Дивіться також: Росія хоче незаконно збудувати міст до Криму
У Росії оголосили новий призов: як кримчанам його уникнути?
Хімзавод “Кримський титан”: Крим став токсичним через викиди
На кар’єру Крістін Лагард суттєво вплинув сексуальний скандал
У Криму закінчується прісна вода
Кримський міст не врятує туристичний сезон на окупованому півострові
Два дні до переобрання Путіна: чи є інтрига перед виборами?
Історія зрадника: як Сергій Аксьонов збагатився на анексії Криму
Москва намагається обійти санкції США