Кремлівські боти розповсюджують брехливу інформацію про Україну

Фейки, антиукраїнські групи та кремлівська пропаганда. Неоголошена війна Росії проти України на інформаційному фронті ведеться не менш запекло, ніж на військовому.

І один з найбільш потужних інструментів цього протистояння – соціальні мережі. Саме за допомогою них кремлівські боти розповсюджують брехливу інформацію, аби розхитати і без того непросту ситуацію в Україні.

На сьогодні «Однокласниками» користуються понад 7 мільйонів українців, а «Вконтакті» – понад 11 мільйонів. І російська пропаганда – це не найстрашніше, з чим можна зіштовхнутися в соцмережах. Офіційно ФСБ Росії може отримати доступ майже до всіх даних, які ви залишаєте про себе в соціальних мережах.

Інформація, яку ви лишаєте у російських соцмережах, залишається на російських серверах назавжди, навіть якщо ви її видалите. Також за допомогою мобільних додатків можна відслідкувати ваше місцеперебування – із точністю до кількох метрів. Експерти попереджають: особливо небезпечно перебувати на таких ресурсах держслужбовцям, чиновникам та їхнім помічникам, а також військовим та їхнім близьким.

У лютому президент увів у дію рішення РНБО щодо невідкладних заходів із кібербезпеки. Серед іншого протягом трьох місяців планують дозволити блокувати інформаційні ресурси провайдерами за рішенням суду. Утім, у МВС вирішили піти далі й запропонували заблокувати й шкідливі соцмережі.

«Вконтакті» та «Однокласники» сьогодні повністю, ще раз наголошую, повністю підконтрольні і керуються російськими спецслужбами», – говорить радник голови МВС Зорян Шкіряк.

Як саме будуть блокувати соціальні мережі, поки що достеменно невідомо. Експерти підкреслюють: з юридично-технічної точки зору зробити це вкрай важко. Тим часом, у Міноборони Росії відкрито заявляють про створення інформаційних військ, за допомогою яких будуть поширювати пропаганду. Тож, Україні треба бути готовою посилювати свій інформаційний фронт.

Більше дивіться у відео

Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

    ВГОРУ