12 днів без Путіна. Останній раз на публіці президента Росії бачили ще 5 березня. Настільки тривала відсутність викликала величезну кількість версій – від страшної невиліковної хвороби до “жертви палацового перевороту”.
“Путін справді хворів, він проходив реабілітацію. А у традиціях Росії слабкого, хворого, непрезентабельного президента не показувати не можна. Адже в такому стані він не виглядає як потужний лідер, який веде жорстку політику. Через це його і сховали», – розповів екс-голова служби зовнішньої розвідки України Микола Маломуж в ефірі “Ранку у Великому Місті”.
Також він зазначив, що Путін серйозно хворів декілька днів, останні ж 3-5 днів відбувалася реабілітація. Підтверджує слова українського розвідника про стан здоров`я Путіна і російський політолог Андрій Окара.
“Земля не зійшла зі своєї орбіти: Путін на місці, він живий, і, як сказав президент Киргизстана, “не дочекаєтесь”. Немає Путіна – немає Росії. Він – фігура безальтернативна. Без Путіна на країну чекає коротка жорстка диктатура, а після диктатури буде смута. А смута для Росії – це завжди розвал, невизначеність і хаос», – зауважив Окара.
За словами Миколи Маломужа, в Росії побудована дуже жорстка система повного контролю політичної й економічної ситуації, оборонної сфери тощо. І вона тримається не лише на Путіні. Ця система консервує ситуацію – тож, якщо б Путіна не стало, система змінювалася б повільно й поступово.
«Моживо, це сприяло б урегулюванню ситуації на сході України, але – за сценарієм Москви, що включало б у себе автономію, особливий статус Донбасу і зміни до української Конституції», – вважає Маломуж.
Повний випуск програми дивіться тут
Читайте ще: Росія без Путіна, чи Росія з Путіним?
17.03.2015