УКР
УКР

Video: Країни Балтії можуть стати театром війни між НАТО та Росією?

Агресивні інстинкти Кремля після України та Сирії цілком можуть проявитись і в Балтійських країнах.

Естонія, Латвія та Литва – країни, що колись входили у зону впливу Радянського Союзу. Однак, особливий геополітичний інтерес для Путіна вони становлять передусім через своє членство в НАТО – головного військового супротивника  ядерної Росії. Поки що у країнах Балтії Кремль використовує свої провокативні методи – збільшує оберти пропагандистської машини, запускає винищувачі в нейтральний простір, підгодовує тамтешні проросійські сили. Також, восени минулого року Росія розмістила в Калінінградській області ракетні комплекси «Іскандер», здатні нести ядерні боєголовки. Таке демонстративне брязкання зброєю під носом у НАТО не могло залишатись поза увагою. І Альянс розпочав кампанію зміцнення східних кордонів. У країнах Балтії дислокуються контингенти Великобританії, Канади та Німеччини. А днями Польща зустрічала танки та військових з Америки. Військово-політичні маневри Росії у Східній Європі та нарощування збройної присутності НАТО як реакція на дії Кремля означає, що Альянс адекватно оцінює ситуацію і готується до війни. Рада США з міжнародних відносин ставить протистояння Росії та НАТО на перше місце у списку найбільших загроз 2017 року. Вже понад чверть століття НАТО залишався найпотужнішою силою у світі. Але в останні роки роль НАТО у збереженні світової безпеки помітно зменшилась, вважає політолог Вадим Карасьов. «НАТО може забезпечити відносну безпеку східноєвропейським країнам, країнам Балтії, але в таких конфліктах як в Сирії, на Донбасі, не кажучи вже про інші конфлікти, які розгортаються далеко за межами регіональної відповідальності НАТО –  Альянс стає безсилим», – вважає Вадим Карасьов. Невпевненість в спроможності НАТО стримувати військові загрози посилились з обранням Дональда Трампа президентом США. З огляду на його неоднозначні заяви, в багатьох закрались сумніви, а чи буде Америка, як лідер Альянсу, виконувати взяті на себе зобов’язання і захищати союзників в разі нападу Росії на них? Та сумніви спробували розвіяти сенатори-республіканці, які нещодавно відвідали країни Балтії та запевнили, що США не залишить їх сам на сам у протистоянні з Кремлем.

Звісно, в Кремлі не дуже зраділи ні американським танкам в Польщі, ні заявам республіканців... Чи може Росія зважитись на військову операцію в Країнах Балтії залежить тільки від однією людини – Володимира Путіна. Одержимий мрією світового домінування Росії, він може піти на що завгодно. Чи діятиме Кремль за гібридним українським сценарієм, чи за якимось іншим – насправді питання другорядне. У будь-якому разі – це стане тестом на міцність для НАТО. І тут багато залежатиме від іншої людини – новообраного президента США Дональда Трампа.

Більше дивіться у відео

Країни Балтії можуть стати театром війни між НАТО та Росією?

0 Коментувати

Агресивні інстинкти Кремля після України та Сирії цілком можуть проявитись і в Балтійських країнах.

Естонія, Латвія та Литва – країни, що колись входили у зону впливу Радянського Союзу. Однак, особливий геополітичний інтерес для Путіна вони становлять передусім через своє членство в НАТО – головного військового супротивника  ядерної Росії. Поки що у країнах Балтії Кремль використовує свої провокативні методи – збільшує оберти пропагандистської машини, запускає винищувачі в нейтральний простір, підгодовує тамтешні проросійські сили. Також, восени минулого року Росія розмістила в Калінінградській області ракетні комплекси «Іскандер», здатні нести ядерні боєголовки. Таке демонстративне брязкання зброєю під носом у НАТО не могло залишатись поза увагою. І Альянс розпочав кампанію зміцнення східних кордонів. У країнах Балтії дислокуються контингенти Великобританії, Канади та Німеччини. А днями Польща зустрічала танки та військових з Америки.
Військово-політичні маневри Росії у Східній Європі та нарощування збройної присутності НАТО як реакція на дії Кремля означає, що Альянс адекватно оцінює ситуацію і готується до війни. Рада США з міжнародних відносин ставить протистояння Росії та НАТО на перше місце у списку найбільших загроз 2017 року. Вже понад чверть століття НАТО залишався найпотужнішою силою у світі. Але в останні роки роль НАТО у збереженні світової безпеки помітно зменшилась, вважає політолог Вадим Карасьов.

«НАТО може забезпечити відносну безпеку східноєвропейським країнам, країнам Балтії, але в таких конфліктах як в Сирії, на Донбасі, не кажучи вже про інші конфлікти, які розгортаються далеко за межами регіональної відповідальності НАТО –  Альянс стає безсилим», – вважає Вадим Карасьов.
Невпевненість в спроможності НАТО стримувати військові загрози посилились з обранням Дональда Трампа президентом США. З огляду на його неоднозначні заяви, в багатьох закрались сумніви, а чи буде Америка, як лідер Альянсу, виконувати взяті на себе зобов’язання і захищати союзників в разі нападу Росії на них?

Та сумніви спробували розвіяти сенатори-республіканці, які нещодавно відвідали країни Балтії та запевнили, що США не залишить їх сам на сам у протистоянні з Кремлем.

Звісно, в Кремлі не дуже зраділи ні американським танкам в Польщі, ні заявам республіканців… Чи може Росія зважитись на військову операцію в Країнах Балтії залежить тільки від однією людини – Володимира Путіна. Одержимий мрією світового домінування Росії, він може піти на що завгодно. Чи діятиме Кремль за гібридним українським сценарієм, чи за якимось іншим – насправді питання другорядне. У будь-якому разі – це стане тестом на міцність для НАТО. І тут багато залежатиме від іншої людини – новообраного президента США Дональда Трампа.

Більше дивіться у відео

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

17.01.2017
Завантаження...

Дивіться на ICTV


Зареєструйтесь

Увійти, використавши ваші дані

Забули пароль?

Відновлення паролю

Увійти через соц. мережу

ВГОРУ
Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам: