Журналіст “Ранку у Великому Місті” разом із нашим постійним експертом Максимом Несміяновим провели інспекцію на трьох київських заправках, щоб перевірити якість обслуговування та дотримання норм пожежної безпеки.
«На ринку України – 7000 заправок. А економічно, щоб вони виживали, їх повинно бути 3500. Як виживає 7000 замість 3500? Вони працюють на недоливі або просто на неякісному паливі», – розповідає експерт Максим Несміянов.
Схожу картину експерти побачили і в наступному місці. Ганчірки зроблені з дитячого одягу, ручного вогнегасника немає, піску також немає, а бензин витікає.
«Апарати досить старі. Начебто не розвалюються, але не опломбовані. Я не можу говорити, що колонка не накручена в цьому випадку. Документи за 2016 рік на бензин», – звертає увагу експерт Максим Несміянов.
У куточку споживача належних документів наші експерти не знайшли. А насправді там має бути:
– інформація про суб’єкт підприємницької діяльності;
– паспорт якості;
– сертифікати відповідності;
– книга скарг;
– телефони гарячої лінії контролюючих органів.
На більш сучасній та великій заправці ситуація краща. Усе красиво, зручно. На перший погляд, про клієнта тут потурбувалися. Якість начебто гарантують. На колонках є пломби. А це вже добрий знак. У вільному доступі є пісок, лопата, вогнегасники. Про пожежну безпеку, здається, подбали. Але лопату треба поміняти, оскільки вона тріснула, а відро з піском треба відчистити від іржі.
На заправці обов’язково перевіряйте наявність документів, звертайте увагу на дати, не соромтеся ставити питання та висловлювати свої зауваження. Уявна економія на літрах бензину з часом обійдеться вам у копієчку. Адже двигун – серце вашої автівки.
Більше дивіться у відео
Дивіться також: Експерт розповів, які махінації з паливом проводять на заправках