Хто винен у тому, що Київ затопило?

Аномальні зливи затопили столицю України. Мешканцям міста довелося плавати у підземних переходах. Підтопило аеропорт, а дороги перетворилися у справжні річки. Чому дренажна система міста не витримала сильної зливи? Та хто у цьому винен? 

вода в переходах

Лише кілька годин аномальної зливи перетворили столицю України на справжню Венецію. Щоправда, замість гондол вулицями плили автомобілі, гори сміття та затоплений товар вуличних торговців. Затопило водою також і більшість підземних переходів у місті. Тож людям для того, аби добратися до своїх домівок, доводилося переходити вуличні озера вбрід босоніж. В адміністрації міста виправдовуються, мовляв, комунальні служби, враховуючи прогноз синоптиків, каналізаційні системи перевіряли. Але в столиці випала тримісячна норма опадів, і жодна зливова каналізація не здатна прийняти такі обсяги.

Та влада міста не заперечує, що значна частина стічної системи столиці потребує оновлення, оскільки збудована дуже давно. Під час реконструкцій вулиць будуються нові зливові каналізації, та цей процес – довготривалий. Наприклад, у Києві найбільше від негоди затопило підземки біля Караваєвих Дач, метро КПІ, Шулявки, Дорогожичів та Лівобережної. На станції метро «Лівобережна» у КМДА пообіцяли розпочати реконструкцію дощової каналізації вже цього року.

98% систем столичної дощової каналізації будували ще за радянських часів. Є й колектори ХІХ сторіччя. Уся система будувалася згідно з тогочасними нормами будівництва, які нині не надто відповідають кліматичним умовам. Крім того, однією з головних проблем підтоплень є побутове сміття, що потрапляє до зливостоків, і це дуже ускладнює пропуск поверхневих вод.

Наприклад, один із найбільших колекторів для атмосферних опадів – це колектор річки Либідь. В ідеалі його мають чистити за допомогою спеціальної техніки. Будували його ще наприкінці 80-х років, вже тоді передбачили та створили спеціальний автомобільний заїзд для спецтехніки. Та, схоже, нині його використовують хіба що безхатьки.

Та чи правильно дощовому колапсі звинувачувати тільки комунальні служби? Насправді у затопленні міста винні усі! Включно з мешканцями та гостями міста, що викидають сміття на вулиці.

Більше дивіться у відео

Дивіться також: Чому в Україні стрімко піднялася ціна на автогаз?

Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

    ВГОРУ