Фейсбук знає про вас більше, ніж ваша мама

Кожного разу, коли ви щось робите в Інтернеті, наприклад, лайкаєте що-небудь у Фейсбуці, шукаєте в Гуглі нову плитку для ванної, розплачуєтеся банківською карткою – вся інформація про ваші дії нікуди не зникає. Самі того не усвідомлюючи, ви залишаєте в мережі свій цифровий слід.

Це терабайти інформації, аналіз яких дозволяє дізнатися про вас більше, ніж знає ваша мама. Як інформацію про вас використовують для власних цілей торговці та політики? Зростання кількості користувачів Інтернету та сучасні методи аналізу нашої поведінки в мережі дозволяють з приголомшливою ефективністю впливати на нас, маніпулювати нами – як окремими особами, так населенням цілих країн та континентів.

Абсолютно все, що ми робимо онлайн нікуди не зникає. Раніше, щоб купити, наприклад, телефон – треба було піти у магазин. Зараз ми відкриваємо пошуковик, обираємо модель телефону, оплачуємо його карткою та замовляємо доставку додому чи в офіс. Так ми залишаємо у мережі свій так званий цифровий слід. І навіть, якщо ви нічого не купували, а просто шукали телефон – тепер ще кілька днів або навіть тижнів на різних сайтах, які ви відкриваєте, будуть з’являтися рекламні повідомлення з пропозицією купити цей телефон. Це називається контекстна реклама.

Ще більше інформації про себе ми, самі того не підозрюючи, залишаємо у соцмережах. Кожен поставлений лайк – вкрай цінна інформація, на основі якої можна створити точний психологічний портрет конкретної людини. Аналіз кількох десятків чи сотень ваших лайків скаже, скільки грошей ви заробляєте, одружені ви чи ні, хто ви за релігійними переконаннями, наскільки ви емоційно стабільні, яка ваша сексуальна орієнтація, колір шкіри та політичні погляди.

Фірма Александра Нікса, виконавчого директора британської фірми «Кембридж Аналітика», допомогла Дональду Трампу виграти вибори Президента США, а ініціаторам Брексіту зібрати голоси за вихід Британії з Євросоюзу. Аналіз цифрових слідів виборців за допомогою новітніх технологій, поділ користувачів мережі на невеликі цільові аудиторії дав змогу провести агітацію з небувалою, безпрецедентною ефективністю. Фактично кожен виборець читав і чув від Дональда Трампа саме те, що хотів читати і чути. Ця технологія називається мікротаргетинг. Її застосування перевернуло світ.

Новітній  метод ведення політичних кампаній придумав не Нікс, а польський ІТ-фахівець Міхал Козинський, який довів: аналізу всього 150 наших лайків у Фейсбуці достатньо, щоб дізнатися про людину більше, ніж знає його мама. Люди самі розповідають про себе абсолютно все, а значить – ними легко маніпулювати. Як це працює – на прикладі того ж Трампа, якому жодна соціологія не давала шансів на перемогу – показав Александр Нікс, який всього за 15 мільйонів доларів зробив неможливе – і Трамп став президентом США. Тож добре думайте, перш ніж щось лайкати. Інакше Інтернет з легкістю замилить вам очі.

Більше дивіться у відео

Дивіться також: Марк Цукерберг пообіцяв боротися з російськими ботами у Facebook

Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

    ВГОРУ