Експерти розповіли, як обрати смачний та безпечний кавун

Хитрі фермери наколюють кавуни стимуляторами аби вони росли більшими та швидше достигали. Але нас не обдуриш. Ми знаємо як відрізнити хороший природньо дозрілий кавун від накачаного хімією.

«Малесенькі, нібито, підгнивши цяточки говорять про те, що було шпринцювання цієї ягоди. Її додатково накачали селітрою або іншими речовинами, які стимулюють червоний колір і роблять видимість дозрівання ягоди», – розповідає харчовий технолог Олена Сидоренко.

Правильно обрати кавун за зовнішнім виглядом – справжня наука. По-перше, природно достиглий кавун має блищати, та мати чітко виражені смужки. По друге, на кавуні має бути жовта невелика пляма. Якщо вона біла й велика, значить він ще не дозрів. І, по-третє, потріть долонею по шкірці. Якщо відчуєте чіткий запах кошеної трави, знайте, йому ще зріти й зріти.

А от те, що сухий хвостик – запорука зрілості плода – це маячня. Це гачок, на який нас чіпляють продавці. Насправді хвостик висихає вже третьої доби після того, як кавун зірвали. Незалежно від того, зелений він чи стиглий. І стукати по кавуну теж не радимо. За звуком рівень його стиглості точно не визначиш.

Отже, на що треба звернути увагу?

– Кісточки всередині плода мають бути темні. Це свідчить про те, що дозрів він сам, а не зі сторонньою допомогою.

– Якщо прожилки в кавуні жовті, та контрастують з кольором м’якоті, не їжте його! В ньому повно хімії!

– Ви не повірите, та навіть приємний рожевий колір, від якого тече слинка, можна зробити штучно, наколовши барвниками.

Щоб дізнатися, забарвили ваш кавун штучно, чи він сам виріс таким апетитним, треба провести домашній експеримент. Візьміть м’якоть та розчиніть у воді. Фарбований – надасть воді рожевого кольору.

І наостанок, найкраща вам порада. Не поспішайте. Почекайте ще кілька тижнів. І посмакуєте натуральним, вже достиглим у природних умовах кавунчиком, а не нашпигованим хімією.

Більше дивіться у відео

Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

    ВГОРУ