УКР
УКР

Експерти розповіли, чого чекати від курсу гривні

0 - 0 Коментувати

Гривня продовжує стрімко падати, і хоча до історичного мінімуму, встановленого наприкінці лютого 2015 року, коли долар коштував більше 30 грн, ще далеко – настрій у суспільстві на межі. Адже в обмінниках долар уже продають майже по 27,00. А це тільки початок року.

За словами заступника голови НБУ в 2005-2009 роках Олександра Савченка, причина падіння – неадекватна монетарна політика Національного банку і погана політика економічного блоку Уряду (фрагментація ринку на офіційний і тіньовий). Цьому сприяє спекуляція. Ця ситуація призвела до того, що Нацбанк не контролює ані офіційний, ані тіньовий ринок.

«За моїми розрахунками, 26-28 гривень за долар – це і є дно. Це максимальне падіння гривні. якщо Уряд і національний банк не будуть робити чергові помилки. Подальше ж падіння гривні буде, якщо не почнеться боротьба з корупцією. Це головна передумова надання кредиту від МФВ. Крім того – якщо буде продовжена заборона на зняття валютних депозитів і бар’єри купівлі валюти малим і середнім бізнесом», – вважає Савченко.

За його прогнозами, у другому кварталі поточного року буде тенденція до посилення гривні, якщо не буде чергових грубих помилок Уряду і Нацбанку. На кінець цього року гривня може посилитись до 25 гривень за долар.

20.01.2016
Загрузка...

Дивіться на ICTV


Зареєструйтесь

Увійти, використавши ваші дані

Забули пароль?

Відновлення паролю

Увійти через соц. мережу

ВГОРУ
Вгору