Комп’ютерні ігри можуть зруйнувати життя вашої дитини

Залежність від комп’ютерних ігор офіційно назвали хворобою. Мовляв, діти та дорослі стають агресивними зомбі. Чи справді це так? Наскільки небезпечними для психіки є комп’ютерні ігри? Та хто на цьому заробляє гроші?

комп'ютерні ігри, джойстик

Надмірне захоплення різноманітними комп’ютерними стрілялками, стратегіями та симуляторами відтепер офіційно вважається хворобою. Залежність від відеоігор внесли у каталог захворювань Всесвітньої організації охорони здоров’я. Що відбувається, коли батьки перестають контролювати своїх дітей і дозволяють їм абсолютно усе?

«Починає формуватися залежна поведінка, починає збільшуватися час, проведений гравцем у грі, з’являються проблеми, пов’язані з близькими, гравець не може зупинитися. Він втрачає знайомих, друзів, соціальні зв’язки, втрачає можливість реального розвитку і самовдосконалення. Час йде, залежність посилюється», – розповідає експерт психологічної кібербезпеки Наталія Бугайова.

Розгледіти симптоми залежності доволі просто. Якщо вашій дитині стає байдуже на те, що раніше було важливим, якщо замість прогулянок на вулиці їй комфортніше залишатися вдома, проводячи години перед монітором, – слід насторожитися. Дитина стає розсіяною, неуважною, заспаною та роздратованою. Ігри за комп’ютером можуть тривати годинами навіть вночі. Адже залежні від відеоігор настільки поринають у віртуальний світ, що їхні фізіологічні потреби, як от сон чи їжа, значно понижуються. То ж що робити, аби ваша дитина не перетворилася у справжнього ігрового зомбі?

«Перш за все, звичайно ж потрібно мати довірчі відносини з дитиною. Необхідно знати його інтереси, жити його інтересами, захопленнями. Якщо це не можливо, потрібно знайти значимого близького, який є для дитини авторитетом», – радить експерт психологічної кібербезпеки Наталія Бугайова.

Залежність від комп’ютерних ігор найчастіше торкається дітей та підлітків, особливо хлопчиків. Та нерідко залежними стають і дорослі, таким чином тікаючи від проблем у реальному світі. Також до групи ризику належать ті, хто страждає від депресії, низької самооцінки, та молодь, яка, окрім навчального закладу, ніде не задіяна.

Більше того, в ігровому світі відсутні так звані морально-етичні норми. Там часто культивується насильство, вбивство та злість. Тому є великий ризик, що у залежного розмиється межа. У реальності це може проявитися агресивною поведінкою.

Та не усі діти автоматично стають жертвами відеоігор. Якщо з молоддю проводити профілактичні бесіди і наводити приклади, де така залежність зруйнувала життя, то проблем можна уникнути.

У захопленні відеоіграми є й інший аспект. Є ті, хто заробляє на цьому чималі гроші як гравці. Існують цілі професійні ліги геймерів найпопулярніших комп’ютерних ігор. Та для того, аби грати на професійному рівні, люди тренуються роками, постійно просиджуючи перед моніторами. Їх називають кіберспортсменами. Змагання з кіберспорту проводяться у всьому світі, а призові фонди складають мільйони доларів. Зокрема, в нашій державі існує Всеукраїнська федерація кіберспорту.

Та лише одиниці присвячують життя відеоіграм і будують на цьому кар’єри. Усіх інших, особливо вразливу молодь, залежність від комп’ютера може завести в нікуди.

Більше дивіться у відео

Дивіться також: У 50-х роках діти гралися радіоактивними іграшками

Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

    ВГОРУ