Експерт розповів, чому підскочили ціни на бензин і дизельне паливо

На українських заправках стрімко подорожчав бензин та дизельне паливо. У чому причина? Відповіді знає експерт з питань енергетики Леонід Косянчук.

Леонід Косянчук – експерт з питань енергетики, екс-директор департаменту нафти і газу Міністерства палива та енергетики України.

До 80 копійок на літрі. Приблизно на стільки зросла вартість бензину та дизельного палива на українських заправках. Про це повідомляє  консалтингова компанія UPECO. Ціни почали стрімко йти в гору з кінця минулого тижня.

«Ми імпортозалежна держава, на жаль. 85% ринку у нас забезпечується імпортом. Впливу курсу гривні на ціноутворення насправді набагато швидший, ніж вплив закупівельної ціни і ціни зовнішнього ринку. Але ці два фактори якраз визначають всю ціноутворюючу політику ринку. Якщо ми подивимося на європейський ринок, за якими цінами ми і купуємо паливо, ціна там виросла на 66 $ за тонну. Це дорівнює 1 грн 30 копійок на літрі. Теж саме і з дизельним паливом. Дизельне паливо подорожчало за цей час на 54%. Це дорівнює 1 грн 20 копійок на літрі».

Більше дивіться у відео

Дивіться також: Експерт радить водіям на кілька тижнів перейти з газу на бензин

Вгору

    Spelling error report

    The following text will be sent to our editors:

    ВГОРУ