Донбас.Реалії: У Донецьку зненацька подорожчали продукти

У Донецьку злетіли ціни на продукти. Курятина, ковбаса, яйця, крупи, цукор та багато іншого – зненацька подорожчали. А в деяких магазинах і зовсім обмежили продаж товарів. Чому це сталося? Що про це думають продавці та покупці? І про що говорять на донецьких ринках? Дивіться в матеріалі спецпроекту Радіо Свобода «Донбас.Реалії» на «Ранку у Великому місті».

ціна на курку в ДНР

На донецьких ринках і в магазинах подорожчали продукти. Особливо курятина. Зараз гомілка – 60 гривень, курячі стегенця і тушка – по 67 гривень. Портал «Донецкие новости» навіть опублікував фото-доказ: оголошення в одному з міських супермаркетів про обмеження на купівлю курятини – не більше, ніж п’ять кілограмів в одні руки.

І покупці, і продавці підтверджують: подорожчали не лише курячі стегенця, але й м’ясо і ковбаса. Зараз в середньому кілограм сирокопченої ковбаси коштує 255 гривень. Лікарська — майже 140 гривень, а популярні сардельки філейні — 107. Продавці переконують: вся продукція – місцева.

Ціни на яйця теж не відстають. На місцевих ринках десяток – мінімум 24 гривні. Великі – по 30. Крупи теж подорожчали, виробництво в основному – російське.

Здорожчав у Донецьку й цукор – до 45-47 гривень.

ДНРівські зарплати бюджетникам і пенсії – не великі і давно не піднімалися. На відміну від цін. Відтак навіть незначний стрибок відчутно б’є по бюджету жителів окупованого Донбасу. І вони можуть дозволити собі ще менше. А багато кого непідйомні ціни взагалі змусили сісти на дієту. Їдять овочі і хліб. М’ясо чи рибу собі просто не можуть дозволити.

У середньому за останній місяць продукти в Донецьку подорожчали на 10%.

Дивіться також: Донбас.Реалії: життя після вибухів

Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

    ВГОРУ