Донбас.Реалії: ілюзія виборів на Донбасі

Обіцянки на білбордах, безкоштовне поповнення мобільного і навіть танці на виборчих дільницях. Як незаконні угруповання «Л/ДНР» готувалися до так званих «виборів» 11 листопада, і яких результатів чекають жителі непідконтрольної частини Донбасу? У матеріалі спецпроекту Радіо Свобода «Донбас.Реалії» для «Ранку у Великому місті».

вибори ДНР

Донецьк, початок листопада. Лідери бойовиків Денис Пушилін і Леонід Пасічник грають у футбол. Напередодні так званих «виборів» двоє основних претендентів розігрують й іншу партію – підтвердити свій статус ватажків незаконних формувань «Л/ДНР», але вже без приставки «в.о.».

Пушилін і Пасічник весь час на телеекранах. Спускаються в шахти, запускають газ, беруть участь у стрільбах і навіть ставлять питання в грі «Що? Де? Коли?». Але головне питання: чого чекають від псевдовиборів жителі окупованого Донбасу?

Ілюзія вибору є: на білбордах, крім явних фаворитів гонки, висять й інші, технічні кандидати. Гасел теж удосталь. Обіцяють низькі ціни, високі зарплати, робочі місця і навіть мир. Чи вистачить цього, щоб заманити на виборчі дільниці донеччан і луганчан?

Крім уже відомих методів, політтехнологи донбаських угруповань підготували і справжні ноу-хау. У Луганську місцевий мобільний оператор «Лугаком» пообіцяв поповнення рахунку першим трьомстам тисячам тих, хто проголосував. А молодь залучають вірусним роликом – пародією на популярний кліп Skibidi російського гурту LittleBig.

Голосувати на окупованій території почали ще на початку минулого тижня військовослужбовці незаконних формувань. На інших ділянках перевіряли готовність кабінок та урн. І чекали на гостей – нібито спостерігачів із різних країн.

Пушиліну і Пасічнику мало прийти до влади, треба в ній закріпитися. Луганський журналіст проаналізував список кандидатів у так звані «народні ради». Головні бойовики заводять у владу нових своїх людей.

«Верхня частина списку – це діючі депутати, які залишилися вірні Пасічнику, якщо брати список «Миру Луганщині», вони розбавлені молоддю», – розповідає журналіст Іван Жеведь.

У перемозі Пасічника і Пушиліна ніхто не має сумнівів. Питання, що зміниться для простих людей, досі відкрите. А тим часом українські правоохоронці пообіцяли порушити кримінальні справи проти всіх організаторів так званих виборів.

Дивіться також: Псевдовибори на Донбасі: результати голосування

Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

    ВГОРУ