Де та як власники собак можуть вигулювати своїх улюбленців?

Останнім часом зросла кількість інцидентів між власниками собак і їхніми противниками. Це доходить до агресії та бійок.

вигул собаки фото

Киянці Аліні Мазур та її собачці Далі – хоч на вулицю не виходь. На них кидаються незадоволені сусіди. Таке враження, що дівчина виходить на прогулянку з монстром, а не з маленьким джек-рассел-тер’єром. Противники погрожують, що розкинуть отруту, доходить і до агресії.

Таких історій  протистоянь між власниками собак та їхніми противниками – безліч. Перша причина протистоянь – місця для вигулу домашніх улюбленців. Отже, згідно з нашими законами, вигул дозволений на пустирях, задніх дворах та спеціальних місцях, відведених ЖЕКом та місцевою владою.

А не можна гуляти із собаками: на бульварах, у парках та скверах; на дитячих та спортивних майданчиках; пляжах; приводити у магазини, кінотеатри, аптеки, лікарні.

«За це передбачений штраф від 3 до 5 неоподаткованих мінімумів, це від 51 до 85 гривень. Якщо ці порушення були здійснені повторно або собака здійснила напад на особу – штраф, а також тварину можуть конфіскувати», – розповідає юрист Марина Суткович.

Власниця Далі Аліна готова дотримуватися усіх правил і вигулювати собаку у спеціально відведеному для цього місці. Та от найближче таке до її будинку – за п’ять кілометрів. Що виходить? У законі заборони красиво прописали. Але на практиці місць, де можна вигуляти собаку, обмаль. У таких випадках юрист радить звертатися до ОСББ.

«ОСББ може звернутися із запитом до органів місцевого самоврядування для того, щоб у цьому районі поставили місце для вигулу тварин», – радить юрист Марина Суткович.

Друга причина протистояння – відсутність намордника та повідка на собаці. Тож знайте, якщо ваш улюбленець – вівчарка, бульдог, пітбуль, мастиф чи іншої потенційно небезпечної породи – вигулюйте його лише на короткому повідку та в наморднику. Власники собак дрібних порід можуть гуляти із хвостатим без намордника.

«Якщо ваш собака завдав особі тяжкі тілесні ушкодження або ушкодження середньої тяжкості – власник може бути покараний до обмеження волі строком до двох років. Якщо ваш собака спричинив вбивство людини, то ви можете бути позбавлені волі строком від 5 до 8 років», – каже юрист Марина Суткович.

Дивіться також: В Амстердамі немає бродячих собак

Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

    ВГОРУ