УКР
УКР

Чи припинять в Україні купувати виборців за гречку?

0 - 0 Коментувати

ЄС вимагає від України змінити систему обрання народних депутатів. Але Верховна Рада вже три роки ігнорує це питання.

Масовий підкуп, роздача продуктових наборів, подарунки від спеціально створених благодійних фондів – все це невід’ємні атрибути українських виборів. В Україні досі діє змішана система обрання народних депутатів, за якою половина складу Верховної Ради обирається за партійними списками, а друга половина – в одномандатних мажоритарних округах. Ця система була розроблена за часів президентства Віктора Януковича спеціально для забезпечення перемоги Партії Регіонів. Її застосування обернулося масовими порушеннями і фальсифікаціями.

До чергових парламентських виборів в Україні залишилось два роки. Тож, чому Верховна Рада не ліквідує грічкосійство на українських виборах? Експерти впевнені: депутати не збираються рубати сук, на якому сидять. Половина з них обралась в парламент у мажоритарних округах, і вони не зацікавлені в зміні системи, яка привела їх в Раду.

В Україні існує думка, що саме мажоритарна система провокує  найбільшу кількость порушень на виборах, коли результати голосування просто скуповується. Утім, експерти відзначають: обрання всіх депутатів виключно за партійними списками теж – не бездоганна ідея.

У такому випадку, альтернативою могла би бути двотурова мажоритарна система абсолютної більшості, яка вже використовувалась в Україні під час останніх виборів мерів великих міст. Вона передбачає, що переможцем стає не той кандидат, який набрав просту більшість голосів, а той за кого проголосували більше половини виборців.

Також альтернативою чинній системі може бути пропорційна виборча система з відкритими списками, але її технологію, на думку експертів, важче пояснити людям.

У будь-якому разі, необхідно посилити відповідальність кандидатів за підкуп виборців та членив комисий за підробку результатів. У країнах Європи результати голосувань відомі вже в день виборів, а у нас процес підрахунку займає три тижні, саме на цьому етапі і відбуваються найбільші фальсифікації.

Більше дивіться у відео

 

23.06.2017
Загрузка...

Дивіться на ICTV


Зареєструйтесь

Увійти, використавши ваші дані

Забули пароль?

Відновлення паролю

Увійти через соц. мережу

ВГОРУ
Вгору