Чому не всі мають право купити житло у Новій Зеландії?

Нова Зеландія – країна прекрасної природи і неймовірно високих цін. Придбати будинок в центрі Окленду можуть лише ті, в кого є щонайменше 1,5 млн доларів. А ще далеко не всі мають право обзаводитися нерухомістю в Новій Зеландії. Чому?

будинок макет фото

Українські емігранти розповіли, громадяни яких країн можуть купити житло в Новій Зеландії? Як оформити іпотеку, не вистоюючи черги в банках? І чому місцеві будинки трясуться, коли повз проїжджає автобус?

Олі та Олексію жодного разу не довелося побачити власника будинку, всі питання вирішувалися через ріелтора. А, згідно з умовами контракту, орендатори навіть цвях вбити не мають права в будинку, за який платять пристойні гроші. Усе потрібно вирішувати з власниками.

Тих, хто має наміри приїхати в Нову Зеландію і одразу купити власне житло, вимушені засмутити. По-перше, це дуже дорого. За будинок в центрі Окленду доведеться віддати не менше ніж півтора мільйона доларів.

Ті, хто не готовий віддати півтора мільйони одразу, може оформити іпотеку. Можна скористатися послугами брокера, який знайде вигідні умови кредитування замість вас, допоможе оформити папери. І все це безкоштовно для вас, адже їхні послуги оплачує банк.

Також у Новій Зеландії існує соціальна програма, за якою можна купити будинок із дуже пристойною знижкою. Є певні обмеження, і розповсюджується ця програма лише на тих, хто купує житло вперше. Але програма обмежує вибір.

Можна купити будинок за власні гроші, можна взяти іпотеку або стати учасником соціальної програми, утім, це дозволено лише громадянам Нової Зеландії, Австралії, які тут мають такі ж права, або резидентів країни, тобто ті, хто отримав право на постійне проживання. Усім іншим купувати нерухомість забороняє закон.

Незважаючи на високу ціну будинків, назвати їх надійними в українців язик не повернеться. На відміну від наших, вони тут майже карткові. Узимку в них холодно, тому що стіни тонкі , шибки у вікнах теж. Та і влітку проблем вистачає. Кожну проїжджу машину Оля та Олексій не лише чують, а й відчувають, адже будинок труситься.

Дивіться також: Чому новозеландці купаються в морі тільки взимку?

Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

    ВГОРУ