Чому для жителів Менорки морепродукти – це розкіш?

Емігрантка із Києва розповіла, як на Менорці купити машину за 300 євро, чому місцеві жителі не можуть дозволити собі морепродукти та для чого вони регулярно збираються на загальні гуляння.

Менорка – один з Балеарських островів у Середземному морі. Його піщаний берег протягується на 220 кілометрів вздовж моря. У 1993 році ЮНЕСКО визнало територію усієї Менорки природним заповідником, яка відтоді знаходиться під захистом організації. Менорка – острів крихітний, як маленьке село: усі все про всіх знають.

Українка Крістіна та її чоловік-іспанець Даніель познайомилися тоді, коли Крістіна, репортер із Києва, відпочивала на Менорці! 5 місяців тому дівчина переїхала до чоловіка, тут в них народився син Міхаель.

Крістіна і Даніель живуть у містечку Алайор, населення тут всього 8 з хвостиком тисяч – це як гоголівська Диканька на Полтавщині. Від Алайору до моря – 10 хв машиною.

Не водять на Менорці хіба що тінейджери, які просто не доросли, щоб отримати права. А так – усі пересуваються на авто. Жити без машини тут просто незручно. З громадського транспорту тут є лише туристичні автобуси, які курсують між містами та майже не зупиняються на дрібних зупинках.

Ціна на такий автобус коливається від 1,5 євро (45 грн) до 4,5 євро (135 грн).

А машиною – і швидше, і дешевше. Крістіна розповідає, що автівку на Менорці може придбати будь-хто. Адже ціна на машини стартує від 300 євро. Це приблизно 9000 грн.

Пальне на острові буває лише двох видів: бензин – це, власне, наш 95-тий. Та дизель. Вартість – 1,21 євро (36,3 грн) та 1,09 євро (32,7 грн) відповідно.

Якщо машини менорці змінюють, як шкарпетки, то поїсти свіжих морепродуктів – для них справжня розкіш! Хоча, здавалося б, на острові, що буквально плаває у морі, люди мали б тільки те й робити, що їсти рибу, креветки та молюсків. Але ні! Морепродукти для менорців – ще той делікатес!

«Просто тут у мене за спиною плавають величезні риби і ростуть здоровезні мідії. Але ловити їх не можна. Штраф дуже великий», – коментує Крістіна.

Менорка – заповідна зона. Тож вилов риби жорстко контролюється владою! І рибалять тут в основному зареєстровані приватні підприємці, і лише вони маються право постачати морепродукти у магазини. Більше того, рибалки платять з вилову податки. Мінімум 20% від доходу!

Більше дивіться у відео

Також дивіться: Українські емігранти розповіли, з чим стикнулися після переїзду в Іспанію

Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

    ВГОРУ