УКР
УКР

Video: Чи навчила історія Росію?

Хочу розповісти вам про одне травневе свято. Ось лише кілька його гасел:  «Геть моральне розтління!», « Сильній державі — порядну сім’ю!», « Ні розпущеності!», « Даєш духовність!», « Ні запроданцям, які зраджують пам’ять героїв війни.», «Даєш виховання молоді в дусі справжньої історії!» І народ із захопленням підхоплює ці гасла. Адже їх веде мудрий і сильний лідер, який підняв країну з колін і не злякався кинути виклик знахабнілій Європі. Та що там Європі – всьому світу! Ну що вгадали, що за країна і яке травневе свято? Не поспішайте з висновками.   Отже, 10 травня 1933 року в єдиному патріотичному запалі люди Німеччини вийшли на «Свято вогнища». У той вечір по всій країні згоріли сотні тисяч книг. Вони лише хотіли зробити свою націю більш монолітною та сильною. Вони хотіли пишатися своєю державою. Ніхто з цих мільйонів німців, що палили книги або спостерігали за цим не думали, що зовсім скоро ці вогнища перетворяться на крематорії, де вже палитимуть людей. Здавалося, уроки нацизму назавжди закарбувалися у пам’яті. Не даремно загальноєвропейське гасло до дня скорботи і примирення «Ніколи знов». Але у Росії інше гасло: «Можемо повторити». І вони повторюють. Під гаслом боротьби з перекручуванням в Росії буквально випалюється все, що відрізняється від офіційної трактовки історії. Чого тільки вартує розгром української бібліотеки в Москві. Чим це відрізняється від спалення книжок нацистами? Але на історії вони не зупиняються. Кремль, ховаючись за гаслами боротьби з фашизмом виростив власних справжніх фашистів. Тисячі маргіналів та садистів отримали виправдання будь-яким своїм злочинам. Їх роками готували до боротьби з неслов’янами та неправославними. І тепер вони затято вбивають православних слов’ян на Донбасі. Історія, як відомо, повторюється двічі: перший раз як трагедія, другий раз – як фарс. Проте, за весь той фарс і страждання, влаштовані Кремлем, врешті-решт, відповідатимуть прості росіяни. Як за нацистів розплачувались німці у 45-му.  

Костянтин Ігнатчук,

шеф-редактор “Ранку у Великому Місті”

Чи навчила історія Росію?

0 Коментувати

Хочу розповісти вам про одне травневе свято. Ось лише кілька його гасел:  «Геть моральне розтління!», « Сильній державі — порядну сім’ю!», « Ні розпущеності!», « Даєш духовність!», « Ні запроданцям, які зраджують пам’ять героїв війни.», «Даєш виховання молоді в дусі справжньої історії!» І народ із захопленням підхоплює ці гасла. Адже їх веде мудрий і сильний лідер, який підняв країну з колін і не злякався кинути виклик знахабнілій Європі. Та що там Європі – всьому світу!

Ну що вгадали, що за країна і яке травневе свято? Не поспішайте з висновками.

 

Отже, 10 травня 1933 року в єдиному патріотичному запалі люди Німеччини вийшли на «Свято вогнища». У той вечір по всій країні згоріли сотні тисяч книг. Вони лише хотіли зробити свою націю більш монолітною та сильною. Вони хотіли пишатися своєю державою. Ніхто з цих мільйонів німців, що палили книги або спостерігали за цим не думали, що зовсім скоро ці вогнища перетворяться на крематорії, де вже палитимуть людей.

Здавалося, уроки нацизму назавжди закарбувалися у пам’яті. Не даремно загальноєвропейське гасло до дня скорботи і примирення «Ніколи знов». Але у Росії інше гасло: «Можемо повторити». І вони повторюють.

Під гаслом боротьби з перекручуванням в Росії буквально випалюється все, що відрізняється від офіційної трактовки історії. Чого тільки вартує розгром української бібліотеки в Москві. Чим це відрізняється від спалення книжок нацистами? Але на історії вони не зупиняються.

Кремль, ховаючись за гаслами боротьби з фашизмом виростив власних справжніх фашистів. Тисячі маргіналів та садистів отримали виправдання будь-яким своїм злочинам. Їх роками готували до боротьби з неслов’янами та неправославними. І тепер вони затято вбивають православних слов’ян на Донбасі.

Історія, як відомо, повторюється двічі: перший раз як трагедія, другий раз – як фарс. Проте, за весь той фарс і страждання, влаштовані Кремлем, врешті-решт, відповідатимуть прості росіяни. Як за нацистів розплачувались німці у 45-му.

 

Костянтин Ігнатчук,

шеф-редактор “Ранку у Великому Місті”

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

11.05.2016 11:58
Завантаження...

Дивіться на ICTV


Зареєструйтесь

Увійти, використавши ваші дані

Забули пароль?

Відновлення паролю

Увійти через соц. мережу

ВГОРУ
Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам: