Біткоїни: гроші з повітря чи незаконна схема?

Хтось заробляє гроші, працюючи 48 годин на тиждень, хтось грає на біржі і отримує з цього відсотки, а дехтоза допомогою компютерів генерує віртуальні гроші з нічого і отримує за них реальні долари.

Криптовалюта – віртуальні гроші, які абсолютно не залежать від Центральних банків країн світу, хоча і мають свій курс до долара. До таких належить і біткоїн, вартість якого за останні сім років зросла в рази і днями побила історичний максимум – 4200 доларів за штуку. Настільки популярною цю криптовалюту зробило те, що, на відміну від реальних грошей, її можна використовувати анонімно. Цим користуються наркоторговці та хакери, вимагаючи викуп.

Біткоїни генерують за допомогою спеціального обладнання. Проте – не нескіченно. Складний математичний алгоритм, на основі якого створюється ця криптовалюта, обмежує кількість біткоїнів у світі – наразі їх може бути не більше 21 мільйона. Це і захищає біткоін від інфляції. Аби створити цю криповалюту, необхідний потужний комп’ютер із гарною системою охолодження, відеокарти, спеціальне комп’ютерне забезпечення та вдосталь електороенергії. Процес видобування біткоінів називається «майнінг» (з англійської – видобування корисних копалин).

Аби здобути дорогоцінні біткоїни, дехто порушує закон. Днями правоохоронці викрили цілий цех з виробництва біткоїнів у будівлі басейну на території інституту електрозварювання імені Патона у Києві. “Майнери”, не уклавши жодних угод з інститутом, підпільно розташували там 200 комп’ютерів, котрі генерували біткоїни, викрадаючи електроенергію державної установи. Фахівці наголошують – створювати біткоїни наразі законом не заборонено. Ба більше, в законодавстві України взагалі немає поняття «криптовалюта». Проте для видобутку біткоїнів необхідна шалена кількість електроенергії, тож деякі майнери просто використовують чужу, аби не платити.

«Видобуті» біткоїни продають в Інтернеті. Нині є багато охочих їх придбати. Разом з тим, експерти вказують – криптовалюти не вічно лишатимуться поза правовим полем, як і не вічно ростиме курс біткоїна.

«Потім міхур лопне, але в цьому міхурі буде багато волаючих фізичних осіб, які будуть кричати, що їх обдурили. Тоді вийдуть національні банки і скажуть: ми повинні допомогти людям. Результатом цього буде регуляція, яка прибере всю анонімність», – каже економіст Сергій Фурса.

У розвинених країнах біткоїн уже визнаний розрахунковою одиницею, а в деяких – платіжним засобом, і навіть обкладається ПДВ. Утім, в Україні, окрім постанови НБУ про те, що використання криптовалюти пов`язане з певними ризиками, жоден документ не регулює її статус. А все, що не заборонено – дозволено.

Більше дивітся у відео

Також дивіться: Як бухгалтери-аферисти ошукують українців

Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

    ВГОРУ