99% українських сміттєзвалищ небезпечні для життя

99% українських сміттєзвалищ небезпечні для життя. Про це інформує «УНІАН» з посиланням на заяву міністра екології та природних ресурсів України Остапа Семерака.

сміттєзвалище фото

Він повідомив, що майже усі українські сміттєзвалища не відповідають сучасним екологічним вимогам. А до 2017 року в Україні взагалі була відсутня система управління відходами.

Міністр екології розповів, що з радянських часів Україна жила без будь-якого розуміння, що робити з відходами. За винятками поодиноких населених пунктів, де місцева влада намагалася хоча б спробувати запровадити якісь технології чи запозичити досвід інших країн. Управління відходами було орієнтовано на захоронення і при цьому були відсутні економічні стимули для переробки вторинної сировини та механізми притягнення до відповідальності.

Минулого року Уряд ухвалив Стратегію управління відходами, яка стала першим документом незалежної України, що визначає вектор розвитку цієї сфери.

Лише 3% побутових відходів переробляють та повторно використовують, але Стратегією визначена амбітна мета, щоб до 2030 року 70% таких відходів в Україні переробляли чи повторно використовували.

Семерак зазначив, що для досягнення поставлених цілей потрібні, у першу чергу, політична воля та соціальна відповідальність бізнесу.

Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

    ВГОРУ