Невідомі факти про українців під час Другої світової війни
Велика вітчизняна війна. Саме з такою назвою в історію СРСР увійшов радянсько-німецький етап Другої світової.
У 1941-1945 роках комуністи звинувачували українців у колабораціонізмі з фашистами. Проте, без значного українського внеску не було б перемоги над фашизмом. Журналісти «Ранку у Великому Місті» підготували топ невідомих фактів про українців у Другій світовій війні.
Факт перший. Українці почали протистояти нацистам та їхнім союзникам раніше за Радянський Союз – ще з березня 1938 року. Тоді дружня Німеччині угорська армія захопила новостворену Карпатську Україну. Воювали українці і в складі польського війська у вересні 1939-го року, коли офіційно розпочалась Друга світова війна.
Факт другий. В лавах червоноармійців воювали понад 7 мільйонів українців, а це, навіть за найскромнішими підрахунками – 23 % від загальної чисельності армії СРСР. Мобілізували усіх: спершу досвідчених військових, згодом повістки отримували 16-річні підлітки, яких військове керівництво без підготовки та зброї кидало у бій. Також значну частину українських селян мобілізували у 1943-1944 роках по мірі відходу німецьких військ з території УРСР. За переконанням Сталіна, вони мали власною кров’ю довести непричетність до співпраці з нацистами. Таких вояк в історії називають «чорними піджаками». Їх часто навіть без зброї першими кидали у бій перед регулярними військами. Майже всі вони загинули.