Страшний злочин радянської влади шокує своїм цинізмом

Переглядів 3,239       17.05.2017
Комментувати

Серпень 1941 року. Понад 120 тисяч загиблих, знищені Запоріжжя та навколишні селища. Це не наслідок атаки нацистської армії. Просто ставка Верховного Головнокомандування СРСР не вважала людські життя чимось важливим та цінним.

Підрив греблі ДніпроГЕС, найбільшої в той час греблі на території Радянського Союзу – став одним наймасовіших злочинів радянської влади проти власного народу.

На початку серпня 1941 року війська Вермахту майже впритул підійшли до Запоріжжя. Над містом нависла загроза окупації. У командуванні Червоної армії добре розуміли, що атаку треба відбити у будь-який спосіб, а також не дати німцям заволодіти стратегічними об’єктами. Вирішили вивести з ладу обладнання ДніпроГЕС.

Проте виведене з ладу обладнання жодним чином не могло зупинити ворога. Якщо гребля вціліла б, через неї можна було б швидко перебратися на інший берег Дніпра. Тоді Сталін надіслав керівництву станції у Запоріжжі шифрограму, якою наказав повністю знищити греблю. Розпочалась підготовка до операції грифом «цілком таємно». До підриву залучили 157-ий полк НКВС.

18 серпня 1941 року о 20 годині 30 хвилин за київським часом пролунав вибух. 165 метрів греблі ДніпроГЕСу були зруйновані потужною ударною хвилею.

Проте стихія не поділяє людей на «своїх» та «чужих». Гігантська хвиля, що утворилась після прориву греблі, забрала у Вермахту близько півтори тисячі солдатів та 2 одиниці техніки. І, в той же час, поглинула 2 радянських армії та тисячі біженців! Рівень води в Дніпрі різко збільшився та змив усю інфраструктуру на узбережжі. Під водою опинились склади з боєприпасами та провізією. Хвилею потопило 2 радянські військові флотилії разом з командою на борту. Руйнівна хвиля заскочила зненацька війська другого кавалерійського корпусу, а також вісімнадцятої та дев’ятнадцятої радянських армій, які саме в цей час переправлялись з острова Хортиця на Лівий берег.

За різними підрахунками понад 120 тисяч людей накрило хвилею. 85% з них, мирні мешканці Запоріжжя та біженці з окупованих земель України.

Проте жертв могло бути менше. Про запланований підрив ДніпроГЕСу нікого не попередили. Через те, що операція була надсекретною, охорона греблі затримала підривників – полковників Епова та Петровського.

Чиє завдання виконував Епов, стало зрозуміло трохи згодом, коли Сталін наказав негайно звільнити підривників та доправити їх літаком до Москви.

Більше дивіться у відео

Loading...
Загрузка...
 • Афанасий

  Так это же украинская история! Которая сделана великими украми!

  • Олег Петров

   Это история тупых кацапов которым не жалко даже великих московитов

  • Ігор Аврамчук

   Дурень ти, Афанасіє.

  • drhfg sfjm

   а якже #мыш1нарот ? чи він закінчується там де починаются зобов’язання ? щоб ви усі повиздихали десь під парєбріком

 • Бывший

  Выпивают украинец и белорус.
  Украинец:
  – А у вас кавунов своих нет. Вам их от нас завозят.
  Белорус молчит.
  Украинец:
  – А у вас лука сладкого своего нет. Вам его от нас завозят.
  Белорус молчит.
  Украинец:
  – А у вас винограда своего нет. Вам его…
  Белорус:
  – А у нас во время войны полицаев своих не было! Ваших завозили…
Останній випуск
ЩЕ
ßíäåêñ.Ìåòðèêà