Що там нового в стрічці? А хто це мене додає в друзі? Якщо ви усюди ходите з такими думками і ні на хвилиночку не можете відірватися від екрана свого гаджета – тоді ви соцзалежні.
Соцзалежність – це хвороба. На зразок наркотичної та алкогольної залежності. І її серйозно треба лікувати! Інакше ви спочатку перетворитесь на асоціального зомбі і розучитесь спілкуватися в реалі, а потім у вас взагалі може поїхати дах…
«Може статися так, що людина не захоче нікуди виходити, бо не схоче відчути той дискомфорт, який може статися в реальному житті», – говорить лікар-психолог Наталія Богданова.
Постійне сидіння в інтернеті може призвести до:
– Неконтрольованої втрати часу;
– Викривленого сприйняття реальності;
– Ризику травми чи навіть смерті
– Втрати власного «Я»!
– Втрати живого спілкування
Позбутися соцзалежності можливо. Але складно. Тож, для початку:
КРОК 1: Фіксуйте час, проведений в мережі і поза нею. Якщо баланс порушений, переходьте до кроку два.
КРОК 2: Влаштуйте розвантажувальні дні без інтернету. Вимикайте інтернет-роутер перед сном, щоб не було спокуси залізти в соцмережі.
КРОК 3: Візьміть за правило! В мережі тільки домовляйтеся про зустріч, а спілкуйтеся виключно вживу. Якщо розмова затягується, подзвоніть співрозмовнику
І останній КРОК 4: Якщо самостійно вам не вилізти, просіть друзів по допомогу – або сходіть до професіонала.
Тож, щоб не втратити відчуття реальності, менше сидіть у соцмережах. Спілкуйтеся з людьми вживу та більше гуляйте!
Більше дивіться у відео