Морозиво – головний десерт літа. Смачний і такий бажаний у спеку. Та, купуючи цей смаколик, чи впевнені ви, що його взагалі можна їсти? Нині зіпсоване морозиво без сертифікатів якості все частіше з’являється на полицях магазинів. Про це свідчать перевірки Союзу споживачів України.
Експерти наголошують, відсутність сертифікату якості є порушенням правил торгівлі! Бо у ньому вказані строк придатності, виробник, транспорт, яким його привезли і умови зберігання.
Держпродспоживслужба стежить за дотриманням прав споживачів. У законі прописано: план перевірок необхідно скласти заздалегідь та опублікувати на офіційному сайті. Позапланові перевірки відбуваються через звернення фізичних осіб, але і в цьому варіанті багато нюансів.
Експерти радять обов’язково звертати увагу на дату виготовлення морозива і строк його придатності. При температурі мінус 18 градусів термін його зберігання становить 10 місяців, при мінус двадцяти чотирьох градусах – один рік. Однак є морозиво зі строком придатності два роки. Це означає, що треба дивитися й на склад продукту.
Якщо ви отруїлися морозивом, то для отримання компенсації потрібно зібрати такі документи: зберегти чек, отримати довідку про отруєння в лікарні та звернутися в магазин чи супермаркет, де ви його придбали. Експерти кажуть: зазвичай, якщо є такі документи, супермаркети, боячись розголосу, компенсують витрати на лікування. У протилежному випадку можна подати позов до суду.
Проте, якщо купувати морозиво в парках, де чек не видають, розраховувати на компенсацію марно.
Більше дивіться у відео
Неповнолітнім злочинцям даватимуть другий шанс [ВІДЕО]
Києво-Печерську лавру можуть виключити зі списку Всесвітньої ...
Няня за рахунок держави: як оформити соціальну ...
Секс під розписку: як працює новий закон ...
Що купували українці у 2018 році [ВІДЕО] ...
Що шукали українці в Google: ТОП запитів ...
«Перезапустити» серце: чому Україні необхідні дефібрилятори? [ВІДЕО] ...
Навіщо хакери перехоплювали листування європейських дипломатів