Попри численні політичні атаки, НАБУ продовжує викривати корупціонерів у високих кабінетах. Наразі бюро розслідує злочини, загальна сума збитків від яких оцінюється у майже 90 мільярдів гривень. Редакція «Ранку у Великому місті» проаналізувала найгучніші затримання НАБУ у 2017 році та склала рейтинг вкраденого в українців.
3 місце. Понад 14 мільйонів гривень
Стільки, за оцінками НАБУ, нанесено збитків державі внаслідок непрозорої закупівлі рюкзаків для бійців в зону АТО. За даними бюро, у 2015 році Міністерство внутрішніх справ України закупило у фірми-постачальника рюкзаки за ціною, суттєво вищою за ринкову. Крім того, товар не відповідав встановленим МВС вимогам та був поставлений невчасно. У рамках «справи рюкзаків» 31 жовтня цього року НАБУ затримало екс-заступника міністра внутрішніх справ Сергія Чеботаря, постачальника рюкзаків Володимира Литвина та сина міністра внутрішніх справ Арсена Авакова – Олександра. Власне, через останнього справа набула значного резонансу. НАБУ називає саме сина Авакова організатором закупівлі рюкзаків. Нині суд обрав трьом підозрюваним запобіжний захід – особисте зобов’язання з носінням електронного браслета. Глава МВС Арсен Аваков заявив, мовляв, його син не причетний до розтрати бюджетних коштів.
Раніше ми писали: Хто нажився на державних закупівлях для Нацгвардії?
2 місце. Більше 149 мільйонів гривень
На стільки, за версією антикорупційного бюро, збіднів український бюджет внаслідок непрозорих схем вже в іншому силовому міністерстві. У 2016 році Міністерство оборони України провело тендер на постачання пального для техніки спеціального призначення. Найбільш вигідну ціну запропонувала фірма «Трейд-Коммодіті». З нею і уклали угоди на загальну суму 1 мільярд гривень. Утім, невдовзі чиновники міністерства разом з представниками фірми-переможця уклали додаткові угоди, після яких вартість пального зросла в середрюкзаньому на 16%. Слідство встановило – жодних підстав для підвищення ціни не було.
1 місце. 2 мільярди гривень
Стільки збитків державі завдало зловживання службовим становищем голови Державної Фіскальної Служби Романом Насіровим. За версією НАБУ, глава ДФС безпідставно надавав податкові відстрочки фірмам депутата-мільярдера Олександра Онищенка, який наживався на держпідприємстві «Украгазвидобування». Схвалені Насіровим податкові пільги, за даними бюро, дозволяли фірмам Онищенка не сплачувати ренту за користування надрами в держбюджет. Антикорупційні органи вказують – «газова схема Онищенка» «коштувала» державі близько 3 мільярдів гривень. Онищенко втік з України у 2016 році та, за даними ЗМІ, переховується від правосуддя в одній з європейських країн. А Насірова затримали на початку березня 2017 року. Його відпустили під заставу у 100 мільйонів гривень, а Кабінет Міністрів відсторонив його від посади. Звинувачення Насіров відкидає, своє відсторонення з посади вважає незаконним.
Більше дивіться у відео
Дивіться також: В Міністерстві оборони викрили корупційну схему на 150 мільйонів гривень
2018: Чим запам’ятається українцям ще один рік ...
Путін: ядерна зброя зупинить Захід від нахабства ...
Путін хоче приєднати Білорусь до Росії [ВІДЕО] ...
Залякують: Росія готує хіматаку на окупованому Донбасі ...
Трампу загрожує імпічмент через порноакторок і Путіна ...
Європарламент – проти Північного потоку-2. А німці? ...
Заносьте назад! Чому суд поновив Насірова на ...
Чому саудівський принц обіймає Путіна [ВІДЕО]