УКР
УКР

Корупція в Раді, або За що депутати отримують мільйони

0 - 0 Коментувати

Про корупцію народних депутатів у Верховні Раді говорять багато. Вони борються за кожен наш голос і кожен мандат у парламенті. А після виборів перетворюють наші голоси на гроші.

Народні  депутати восьмого скликання офіційно щомісяця отримують трохи більше шести тисяч гривень. Але створення законів країни, керування її долею – справа кропітка і складна, вона потребує окремого матеріального стимулу.

“Якщо ми хочемо, щоб депутати були ефективними, їм треба платити. Інакше вони або не ефективні, або ж на абонементі в олігархів”, – зазначає голова правління центру протидії корупції Віталій Шабунін.

Абонемент – це один з перевірених  методів впливу на депутатів, яким користуються олігархи або так би мовити “спонсори” фракцій. Розмір постійної чи разової премії народному обранцеві варіюється залежно від персональної жадібності отримувача та складності політичної ситуації.

“Депутат, отримуючи ці гроші,  просто голосує так, як йому скаже спонсор. Це коштує по-різному, від 10 тисяч доларів до більших сум”, – розповідає Віталій Шабунін.

Більші суми можуть доходити інколи до мільйонів доларів. Але останнім часом крім грошей, депутати почали отримувати й інші бонуси.

“Після 2010 року почали розраховуватись не грошима, а бартером. Простіше кажучи – ти нам даєш необхідний голос, а ми тобі даємо ліцензію, доступ до державних замовлень, до якоїсь ресурсної бази”, – розповів екс народний депутат України Тарас Чорновіл.

Окремий вид заробітку отримує депутат-оркестр, або в простіше кажучи – “кнопкодав”.  Він тисне кнопки системи “Рада” за відсутніх товаришів по залі.

“За це не карають по нормальному. Зараз, завдяки журналістам, це хоча б по репутації б’є. Але це повинно бити не лише по репутації. Доки не буде покарання, це буде продовжуватись”, – наголошує голова правління центру протидії корупції Віталій Шабунін.

Можна заробити навіть нічого не роблячи – не голосування та навіть відсутність в залі теж мають свою ціну.

А от покарати депутата-хабарника практично неможливо. Адже, згідно із законом, провину народного обранця має довести спеціальна комісія, відстеживши його тримісячну професійну діяльність. Більше того, механізму, за яким можна посадити корумпованого парламентаря, немає. Можливо, саме тому, неофіційно, чотирирічне місце в цій залі коштує щонайменше чверть мільйона доларів.

Повний випуск програми дивіться тут

Читайте ще: Звідки взяти Україні гроші на декомунізацію

14.04.2015
Загрузка...

Дивіться на ICTV


Зареєструйтесь

Увійти, використавши ваші дані

Забули пароль?

Відновлення паролю

Увійти через соц. мережу

ВГОРУ
Вгору