УКР
УКР
06.12.2017 09:30
Поділитися

Фільм «Кіборги»: діалоги про війну

0

Перший український бойовик про АТО, що насправді виглядає війною

І за крок до відважної смерті,

Будь таким, яким Бог тебе знав.

Океан Ельзи, «Мить»

Прем’єру стрічки про захисників Донецького аеропорту, в народі просто кіборги, розкрутили по-українськи широко й прямолінійно. Ще б пак, військова драма з екшном та героями сучасної України. Це ж не лише символ боротьби за незалежність, це й надія на те, що ідеали Майдану не забуті. А ще, кожні 5 гривень з квитка перерахують сім’ям загиблих в боях за той самий аеропорт. Тож за всім цим можна просто забути, що перед нами, у першу чергу, кіно. А також те, що половину з 47 млн грн бюджету стрічки профінансовано за рахунок наших податків. Отже ми зацікавлені як в тому, щоб отримати якісний продукт, так і у фінансовому успіху стрічки.

Дивитися фільм Кіборги онлайн – 1 серія

донецький аеропорт ато

Одразу скажу, побоювання того, що замість кінофільму нам підсунуть пропагандистську картину не справдилися. Натомість ми отримали достойну бойову драму, які до цього часу в Україні знімали лише про війни минулого. Фільм «Кіборги» з перших кадрів кидає персонажів у бій на так званій «дорозі життя», що відділяла аеропорт від найближчого опорного пункту українського війська у селі Піски Донецької області. А глядачів з перших хвилин кидає в піт, бо рівень співпереживання хлопцям на екрані такий, що важко стримати сльози.

Але, як все швидко починається, так само стрімко й завершується. І кіборги на екрані переймаються боями з сепаратистами менше, аніж суперечками поміж собою про те, хто більше любить неньку. Автори фільму явно хотіли показати, що Україну сьогодні захищають зовсім різні люди, від молодого Мажора, до бувалого Діда. Тому більша частина фільму присвячена їх мотивації бути на передовів.

Проте тим, для кого цілісність України в кордонах 91-го року не викликає сумнівів, вислуховувати довгі суперечки про те, чому ми опинилися в такій дупі може швидко набриднути. А послухати дебати про досягнення Майдану можна й у повсякденному житті. Ті ж, хто вважає Революцію гідності заколотом, а війну на Донбасі – громадянським конфліктом, на фільм «Кіборги», певна річ, не підуть взагалі.

донецький аеропорт

Виходить, що ваше задоволення від фільму буде прямо пропорційним тому, наскільки сильно ви переймаєтеся війною на Донбасі. І наскільки вам цікаво дізнатися, чому люди воюють за країну, яка перманентно посідає останні місця в рейтингах якості життя. Хоча для цього достатньо було б двох зустрічей, з військовими та добровольцями.

Щодо самого кіно, то авторам фільму вдалося створити якісний екшн, але героям фільму «Кіборги» вірити важко. Якщо актори мали органічно відтворити людей на війні, то діалоги завели не туди. А якщо це все ж кіно про мотивацію та політичні переконання, не потрібно було робити настільки неоковирних персонажів. Хоча часом рівень емпатії зашкалює, а бійці стараються здаватися реальними, жартувати й гнути мати в кадрі. Та коли стрілянина вщухає, починаються сварки й перепалки через різність світосприйняття. Одним словом те, в чому українці дуже вправні.

Дмитро Сидоренко, спеціально для “Ранку у Великому Місті”

 Також читайте: Фільм «Дихай»: чи є життя після інвалідності 

06.12.2017 09:30
0Загрузка...

Дивіться на ICTV

Зареєструйтесь

Увійти, використавши ваші дані

Забули пароль?

Відновлення паролю

Увійти через соц. мережу

ВГОРУ
Вгору