УКР
УКР
11.09.2017 19:30
Поділитися

Як боротися з осінньою депресією?

0

Усі ми знаємо, як важко організмові перейти з літнього періоду на осінній. З легкого одягу на теплий. Ховати подалі сонячні окуляри і витягувати парасольки. Але страждає не лише наш організм, а й психіка. І багато людей має схильність впадати в осінню депресію. Різко погіршується настрій, нічого не хочеться. Проте не кожен розуміє, що це – осіння депресія, і що з нею потрібно боротися.

дівчина в парку

Як же ж правильно боротися з осінньою хандрою? Про це нам розповіла Вікторія Носенко – психотерапевт, арттерапевт, керівник простору «Просто жити».

«Осінь – це очевидні зміни. У погоді, в природі. І будь-які зміни – це стрес. І очевидно, що стрес викликає захист. Депресія, пригніченість, болючість – це все захисні функції організму у відповідь на сполох. Тривогу змін. І особливо в цьому році жителі України відчули дуже сильний стрес-фактор – зміну погоди, яка викликала більшу тривогу, ніж зазвичай».

Скорочення світлового дня, різка зміна погоди викликають у людей пригнічення і роздратування. Люди відчувають себе нещасними, подавленими, нічого не хочуть. І не лише не хочуть, а й не роблять нічого. Такий стан не можна запускати. Потрібно вживати заходи, щоб депресія не переросла у щось більш серйозне. Проте не всі люди страждають від депресії. Хтось до неї просто менш схильний, а дехто – переключає увагу на щось інше.

«Не всі страждають від депресії. Це можна помітити. Ось, наприклад, люди, у яких діти пішли в школу, включені в життя дитини і не депресують, тому що у них інше завдання. А якщо люди конституційно депресивні, то мають властивості психіки переживати тривогу пригніченістю і хворобою».

Які ж кроки для подолання депресії?

1. Перемістити акцент на себе

дівчина біля дошки

Потрібно зазирнути вглиб себе, побути наодинці і подумати над тим, що вас хвилює.

«Я раджу своїм клієнтам, по-перше, змістити фокус на себе спочатку. Тобто я пропоную подумати про те, про що ви турбуєтеся у своєму житті. Подумати, що хочеться змінити для того, щоб вивільнити енергію».

2. Переключитися на щось приємне

колеги на роботі радісні

Зробіть те, про що ви давно мріяли або хотіли. Це допоможе відчути себе потрібними і щасливими.

«Треба спробувати переключитися на щось приємне. Може, вам давно хотілося щось змінити в своєму житті, сходити на якісь курси, запустити якийсь проект».

3. Поїхати у відпустку

відпустка пляж

Відпочиньте і забудьте про буденність. Поїдьте кудись з друзями чи сім’єю, щоб набратися сил для нових починань.

4. Поспостерігати за дітьми

діти граються фото

«Також можна поспостерігати за дітьми, як вони влаштовують батькам тиради з приводу того, що не хочуть завтра в школу, виявляють гіперактивність, грають один з одним, взаємодіють. Це теж якісь способи, яким дорослі можуть підучитися».

5. Чи допоможе солодке?

дівчина дивиться на солодке

Багато статей в мережі розповідають нам, що від депресії можна позбутися поїданням кольорових фруктів і солодкого. Проте ми вирішили розвінчати цей міф. Адже такий спосіб «лікування» не є ефективним на 100%.

«Це може бути як приємний стимул. Але він не є ключовим. Якщо ми говоримо про людей депресивної конституції, то можна їсти що завгодно. Я підтримую їжу тільки в тому плані, якщо це приємність. Щоб подбати про себе, потішити. Це працює, але тільки дивлячись на те, яка глибина переживань людини. Якщо йому просто стало сумно, тоді можна з’їсти солоде. А якщо у нього більш глибока розгубленість, тривога, то це не допоможе».

11.09.2017 19:30
0Загрузка...

Дивіться на ICTV

Зареєструйтесь

Увійти, використавши ваші дані

Забули пароль?

Відновлення паролю

Увійти через соц. мережу

ВГОРУ
Вгору