УКР
УКР
18.01.2017 09:59
Поділитися

«Мовчання» від Скорсезе про віру, як притулок для убогих

0

Мартін Скорсезе зняв відверто оскарівський фільм, котрий з однаковою вірогідністю вас або захопить, або приспить.

1

Іноді мовчання – найсмертоносніший звук

Фільм «Мовчання» (Silence) являє собою ідеальний приклад фільму, розрахований, у першу чергу, на позитивне рішення журі кінопремії «Оскар».

По-перше, він оснований на відомому романі Сюсаку Ендо. По-друге, стрічка розповідає про темні часи християнської віри в Японії у XVII столітті. По-третє, Скорсезе, як ревний католик, вже давно хотів зняти цю історію. Разом із Джеєм Коксом вони написали сценарій «Мовчання» ще пару десятків років тому.

Сюжет картини оповідає про двох португальських священників-єзуїтів (Ендрю Гарфілда та Адама Драйвера), котрі наважуються відпливти до Японії, щоб дізнатися долю свого наставника – отця Феррейри (Ліам Нісон).

2

Річ у тім, що в XVII столітті японці ревно захищали буддизм – і місцеві інквізитори влаштовували екзекуції будь-кому, хто сповідував інші релігії. Тому християнським отцям небезпечно навіть знаходитися там. Але ще гірше те, що до португальської католицької церкви дійшла звістка, буцімто отець Феррейра зрікся своєї віри. Чи так це насправді, і намагаються дізнатися два молодих пастиря.

Тож, на одній чаші терезів маємо оригінальний сюжет, неабияку операторську роботу та потужний талант Скорсезе. На іншій – звичайні для подібних проектів недоліки: затягнутість, повільний темп оповіді, не надто приємний відеоряд середньовічної жорстокості.

3

Тому частина глядачів точно засне, вийде із кінозалу чи назве «Мовчання» нудним. Але, якщо ви маєте достатньо витримки та готові копнути глибше – перед вами відкриється глибокий зміст історії, що розповідає про силу релігії.

Адже під гнітом інквізиції віра в Ісуса тільки глибше вкорінюється серед вкрай бідних японських селян, котрі ладні витерпіти будь-які поневіряння задля обіцяного раю. А от святі отці, котрі повинні були б подавати приклад, весь час сумніваються в непогрішимості всевишнього, котрий може мовчки спостерігати за тортурами над його паствою.

І таке двояке ставлення до релігії від людей з кардинально різним освітнім рівнем у фільмі «Мовчання» може наштовхнути глядачів на дуже цікаві роздуми.

Дмитро Сидоренко, спеціально для «Ранку у Великому Місті»

18.01.2017 09:59
0Загрузка...

Дивіться на ICTV

Зареєструйтесь

Увійти, використавши ваші дані

Забули пароль?

Відновлення паролю

Увійти через соц. мережу

ВГОРУ
Вгору