УКР
УКР

ТОП-5 найкращих матчів за всю історію ЄВРО

0 - 0 Коментувати

Євро-2016 підходить до завершальної стадії, а від того стає ще більш цікавішим. У півфінальних та фінальних поєдинках мотивація подвоюється, адже на кону – найпрестижніший футбольний титул Старого Світу.

Сьогодні ми вирішили показати найпам’ятніші футбольні поєдинки турніру  – це ТОП-5 найкращих матчів за всю історію проведення ЄВРО.

роналдо фото

5 місце – чвертьфінал 2004 року між португальцями та англійцями. Драма почалася прямо з перших хвилин матчу, Майкл Оуен відкрив рахунок вже на 4 хвилині. Тоді ще зовсім молодий Кріштіану Роналду з партнерами по команді почали штурмувати ворота англійців. Після низки видовищних моментів ворота англійців все ж лишалися сухими. Лише наприкінці другого тайму Поштіга зрівняв рахунок. В додатковий час португальці забили знову, і вже майже святкували перемогу, але дарма – після подачі кутового забив Френк Лемпард. Далі був незабитий Бекхемом пенальті і перемога португальців – 6-5.

4 місце – матч між збірними Чехії та Туреччини на ЄВРО -2008. На кону стояв вихід до чвертьфіналу, і вже на 6 хвилині Чехи відкрили рахунок – забив Плашил. До кінця першого тайму Коллер подвоїв перевагу чехів. Рахунок зберігався аж до 75 хвилини, і здавалося – все вже вирішено. Але турки зібралися і за 15 хвилин тричі забили збірній Чехії. Воістину яскравий приклад боротьби до кінця.

3 місце – фінал ЄВРО-2000 між Францією та Італією. Команди довго атакували, але взяти ворота до кінця першої 45-хвилинки не вдавалося. Але вже на початку другого тайму італійський нападник Дельвеккіо таки відкрив рахунок, і французи полетіли відігруватись. Минала 90 хвилина – ось-ось мав прозвучати фінальний свисток арбітра, який означав би перемогу Італії. Та на 93 хвилині Вільтор зрівнює рахунок і переводить гру в овертайм. За тодішніми правилами, в овертаймі гра тривала до першого забитого м’яча – так зване правило залотого голу, який вважався переможним. До серії пенальті не дійшло – Давид Трезеге забив свій золотий гол, і зробив французів чемпіонами.

2 місце – матч між збірними Чехії та Нідерландів на ЄВРО-2004. Голландців тоді вважали фаворитами, і мабуть недарма – за перших 20 хвилин гри вони забили два м’ячі. Втім Недвед і компанія не здавалися – на 23 хвилині Коллер скоротив відставання, а у другому таймі чехи неймовірним голом Бароша зрівняли цифри на табло. Голландці сіли, а чехи на куражі продовжували атакувати. Ван дер Сар рятував команду як міг, але довести гру до овертайму не вдалось – Шмітцер забив третій і чехи перемогли.

А на 1 місце ми, набравшись сміливості ставимо 1/8 фіналу ЄВРО-2016 між Англією та Ісландією. Вікінги пропустили першими, але продемонстрували неймовірний характер і відповіли двома м’ячами, відправивши англійців додому. Воістину – найбільша сенсація ЄВРО.