УКР
УКР

Швейцарія сказала “ні” шарі, а чи змогли б українці?

0 - 0 Коментувати

У ці вихідні у Швейцарії пройшов референдум про те , чи надавати кожному громадянину по дві с половиною тисячі франків. Уявить собі, стільки грошей лише за то, що ти швейцарець! До речі, це трохи більше двох тисяч двісті євро.

О, як ми почали їм заздріти. І на моє скромне: “А раптом швейцарці відмовляться?”, на мене зі всіх боків посипалося: “Та що вони, дурні?!”

І ось читаю новину: “Проти запровадження безумовного базового доходу висловилися 77 % швейцарців”.

Тобто, або вони майже всі дурні, або ми чогось не розуміємо.

А не розуміємо ми того, що Швейцарія – не лазня, там нема ні голих, ні дурних. Ця країна століттями доводить свою розумність і раціональність, тож їх відмова може і не вкладається у нашу ментальність, у якої шара – наше все, але дуже відповідає нації, яка, перш за все, вміє рахувати гроші, і насамперед свої.

От дивіться різницю. Чи дуже хвилює нашого випускника якогось універу його пенсія? Чесно кажучи, ні. Ми не вміємо думати років на 50 уперед. Тут і зараз – наше гасло. І це стосується не тільки молоді. Саме за таким принципом живуть майже всі українці, незважаючи на вік та соціальний статус. Але у Швейцарії все інакше. Тому і живе вона трохи, м’яко кажучи, краще.

До речі, безумовний базовий дохід був би вкрай вигідний уряду Швейцарії – тепер пенсій платити не треба, соціальні виплати можна скасувати, та й ще деякі податки збільшити. Одним словом, чистий профіт. Але, як я казав, дурних у Швейцарії немає.

І мені цікаво, чи станемо ми колись такими ж розумними, щоб сказати ні, черговому безкоштовному сиру від політиків?

Андрій Булгаров  

07.06.2016
Завантаження...
Загрузка...

Дивіться на ICTV


Зареєструйтесь

Увійти, використавши ваші дані

Забули пароль?

Відновлення паролю

Увійти через соц. мережу

ВГОРУ
Вгору