УКР
УКР

Порівняльна економіка житлових витрат: Україна vs Німеччина

0 - 0 Коментувати

Українці отримали нові платіжки за житлово-комунальні послуги. Нараховані користувачам суми вражають, але Кабінет міністрів України попереджає – тарифи можуть зрости ще. Адже це є однієї з вимог Міжнародного Валютного Фонду.

Цілком логічно, що потрібно економити свої комунальні витрати, наприклад так, як це робиться у Європі.

“Ранок у Великому Місті” вирішив наочно перевірити витрати з водопостачання, електричної енергії та опалення пересічної української і німецької сім’ї.

Виявилося, що середньостатистична українська сім’я з трьох чоловік витрачає за місяць приблизно 12 кубометрів холодної води, та 6-7 кубометрів гарячої. Це у випадку, коли вода ллється без усякої міри, що для нас є, нажаль, звичайною справою.

У Німеччині ситуація зовсім інша.

“Ми заощаджуємо на всьому, на чому тільки можна заощадити. Візьмемо наприклад воду.  Ми не приймаємо душ по півгодини. Максимум 10 хвилин. А при ранковому туалеті воду вмикаємо тільки за необхідністю. Я взагалі не розумію, як та чому ви витрачаєте так багато кубометрів води, – розповідає німкеня Аня Кюрінг.

Стосовно електроенергії: значну роль в ії економії грають альтернативні джерела енергії – в багатьох домах встановлені сонячні батареї.

І навіть незважаючи на це, виходячи з дому німці вимикають електричне живлення будинку. Чого не скажеш про українців. Електричні прилади в наших домівках працюють майже цілодобово!

Детальніше у сюжеті журналіста “Ранку” Олексія Кобзаря.

Повний випуск програми дивіться тут

17.02.2015
Завантаження...
Загрузка...

Дивіться на ICTV


Зареєструйтесь

Увійти, використавши ваші дані

Забули пароль?

Відновлення паролю

Увійти через соц. мережу

ВГОРУ
Вгору