Українці отримали право на безкоштовні ліки

Переглядів 1,458       12.05.2017
Комментувати

З 1 квітня в Україні працює державна програма “Доступні ліки”. Згідно з нею, пацієнти з серцево-судинними-захворюваннями, цукровим діабетом другого типу і бронхіальною астмою мають право на отримання безкоштовних медикаментів.

 Для цього їм потрібно звернутись до лікаря, який має надати рецепт з виписаною діючою речовиною, а потім в аптеці на основі цього рецепту отримати препарат – безкоштовно або за доплату. Ціну препаратів аптекам відшкодує держава.

В Міністерстві охорони здоров’я пояснюють: програма поширена саме на ці три захворювання тому, що вони найбільше впливають на показники смертності населення і ефективно лікуються на амбулаторному рівні. Так, смертність від серцево-судинних хвороб становить 65% від загальної смертності населення в Україні.

 На сьогодні в програмі “Доступні ліки” беруть участь близько трьох тисяч аптек по всій країні. Пацієнти можуть претендувати на отримання 157 лікарських засобів як українського, так і європейського виробництва. Кожен хворий може розраховувати на необмежену кількості ліків. Однак, з самого початку дії програми лікарських препаратів на всіх бажаючих не вистачає.

До проблем в роботі програми також відносять недотримання лікарями необхідної форми рецептів, та малу кількість аптек, які поки беруть участь в програмі. Утім, позитив від дії програми в тому, що через неї за рецептами до лікарів звернулись пацієнти, які роками не відвідували лікарні, а займались самолікуванням.

 Більше дивіться у відео

Loading...
Загрузка...
Останній випуск
ЩЕ
ßíäåêñ.Ìåòðèêà