УКР
УКР

Власники валютних кредитів відчують полегшення вже за 2 тижні

0 - 0 Коментувати

Після різкого стрибку курсу долара, власники валютних кредитів опинилися в майже безвихідній ситуації. Самостійно достукатися до великих комерційних банків їх не вдалося, тому в ролі помічника в налагоджені компромісного діалогу між позичальниками та банками виступив Національний банк.

Меморандум про реструктуризацію валютних кредитів було підписано ще взимку, але реальних змін так і не відбулося.

“Меморандум не діє до прийняття змін до Податкового кодексу. Тому що раніше, коли людині робили реструктуризацію і вибачення частини кредиту, їй доводилося платити з цього податок 22%. Минулого тижня до податкового законодавства таки внесли зміни, тож меморандум почне діяти вже за два тижні, коли Президент підпише цей законопроект”, – пояснила голова громадської ради при НБУ Ярослава Авраменко.

За її словами, позичальники банків не розуміють своїх прав, і радить звертатися до юристів, які допоможуть скласти запит до банку в кожній конкретній ситуації.

“Щоб не витрачати кошти на юристів, можна звернутися до нашої громадської організації й отримати безкоштовну консультацію. Ми допомагаємо людям практично, і є вже багато виграних позовів, коли ми реально допомогли, щоб людей не виселяли з приміщень, поки діє мораторій”, – розповіла Авраменко.

Вона зазначила, що масово власники валютних кредитів відчують полегшення тоді, коли Нацбанк офіційно дасть роз’яснення комерційним банкам щодо використання меморандуму. Це має відбутися протягом наступних двох тижнів.

Повний випуск програми дивіться тут

Читайте ще: Звідки взяти Україні гроші на декомунізацію

15.04.2015
Загрузка...

Дивіться на ICTV


Зареєструйтесь

Увійти, використавши ваші дані

Забули пароль?

Відновлення паролю

Увійти через соц. мережу

ВГОРУ
Вгору