УКР
УКР

В Україні хліба буде вдосталь, – Павленко

0 - 0 Коментувати

Аграрний сектор – це локомотив економіки. Про це заявив днями Президент України Петро Порошенко. За його словами, в Україні необхідно створити сприятливий інвестиційний клімат для сільського господарства. Щоправда, експерти кажуть, що агропромисловий комплекс в Україні знаходиться в занепаді.

Щоб детальніше дізнатися про стан галузі, “Ранок у Великому місті” запросив до студії міністра аграрної політики та продовольства України Олексія Павленка.

“Сільське господарство справді є локомотивом української економіки. Воно дає 27% ВВП і 37% експорту. Це єдиний сектор економіки, що продовжує зростати, він дає українцям величезну кількість робочих місць”, – наголосив міністр.

Він зазначив, що одна з найскладніших складових посівної кампанії – це фінансування. Втім, Олексій Павленко налаштований оптимістично. За його словами, вже почалися доволі успішні переговори з компаніями, вони почали давати кредити на насіння, добриво. Спостерігаємо позитивну динаміку. Тож усе буде добре, і посівну ми закінчимо успішно.

“Хліба в цьому році буде достатньо, озимі – в хорошому стані, погодні умови теж сприятливі, рівень вологи – найкращий за останні 7 років. Посівна йде за планом, для неї є хороші передумови”, – розповів Олексій Павленко.

Також міністр наголосив, що погіршення стосунків з пострадянськими державами не надто вплинуло на обсяги українського експорту.

“У рамках ринку СНД ми втратили близько 30%. Але ці країни дають лише 15%, або ж 2,5 мільярда доларів загального експорту – це саме стільки, скільки держави Африки. При цьому країни ЄС дають 4,8 мільярдів доларів, і є зростання близько 7% від року до року. Крім того, для молочних продуктів і яловичини ми відкрили ще й азійський ринок, загальний обіг коштів якого становить 6,6 мільярдів доларів, а зростання близько 9%”, – зазначив Павленко.

За його словами, переорієнтовуватися на європейський ринок непросто, оскільки в країнах ЄС дуже високі стандарти якості. Україні доводиться перелаштовувати виробництво, але саме це допомагає підвищувати наші внутрішні стандарти.

Повний випуск програми дивіться тут:

Читайте ще: Нові тарифи проти нових субсидій: хто переможе?

03.04.2015
Загрузка...

Дивіться на ICTV


Зареєструйтесь

Увійти, використавши ваші дані

Забули пароль?

Відновлення паролю

Увійти через соц. мережу

ВГОРУ
Вгору