УКР
УКР

Депутати Верховної Ради заробляють мільйони на рейдерських схемах

0 - 0 Коментувати

Корупційні схеми за участі народних депутатів Україні стають все складнішими. У стінах Верховної Ради вони не лише приймають закони, але й безпосередньо сприяють рейдерським захопленням.

За законом, народний депутат за власною ініціативою може подавати запити до державних органів з проханням відповісти на його запитання та вжити заходів. Часто подібні запити можуть вплинути на вирішення бізнес-суперечки на чиюсь корить. Тому деякі спритні депутати навчилися складати подібні документи на замовлення.

“Є депутатське звернення, є звернення громадянина. У чому між ними різниця? Звернення громадянина розглядається 30 днів, парламентаря – 10. Громадянина в принципі “відфутболити”, а от проігнорувавши народного депутата, можна підпасти статтю кримінального кодексу за перешкоджання його професійній діяльності”, – розповідає голова правління центру протидії корупції Віталій Шабунін.

Депутатське звернення може стати початком запуску рейдерської схеми: для захоплення або знищення чийогось бізнесу.

“Наприклад, ви – мій конкурент, я хочу “вбити” ваш бізнес. Я заплатив прокурору, щоб він провів перевірку. Якщо прокурор просто до вас прийде то це буде якось некрасиво. Тому, я окремо даю гроші народному депутату, який нібито за своєю ініціативою звертається до прокурора. І вже прокурор, реагуючи на звернення депутата, руйнує ваш бізнес під нуль”, – розкриває сутність злочинної схеми Шабунін.

Деякі депутати примудрились перетворити депутатські звернення на спосіб вимагати хабарі.

“Є організації, структури, окремі люди, які заробляють на тому, щоб комусь дуже сильно псувати життя а потім за відкуп від них відчіпатися.  Цим займаються окремі депутати, але найчастіше це люди, які працюють з депутатом. І потім відбувається цькування такої фірми, депутатські запити валяться один за одним.  Це пряме вимагання хабаря”, – розповідає Чорновол.

У такий спосіб можна вибити з жертви від ста тисяч до кількох мільйонів.

Депутатські запити найчастіше надходять до правоохоронних органів. На жаль, ці самі органи, не можуть розпізнати в папірцях корупційні помисли нардепів. А може й не хочуть.

Повний випуск програми дивіться тут

Читайте ще: Кремль готує на 9-е травня провокації в Україні?

21.04.2015
Загрузка...

Дивіться на ICTV


Зареєструйтесь

Увійти, використавши ваші дані

Забули пароль?

Відновлення паролю

Увійти через соц. мережу

ВГОРУ
Вгору