Мультфільм-притча «Червона черепаха», або візуалізація гучніша за слова


Мультфільм-притча «Червона черепаха», або візуалізація гучніша за слова

Переглядів 182       01.03.2017

Володар «Оскара» Мiхаель Дюдок де Вiт зняв філософську стрічку без слів, переповнену настільки глибокими алюзіями на людське життя, що кругом йде голова.

Червона черепаха фото

Кажуть, люди мислять не словами, а образами. Це з легкістю доводить Дюдок де Вiт, котрий випустив анімацію «Червона черепаха» (La Tortue Rouge), яка, не проронивши жодного слова, примусить глибоко замислитися кожного глядача.

Здавалося б, синопсис мультфільму не надто оригінальний: жертва корабельної аварії потрапляє на безлюдний острів, де з їжі лише авокадо, а з друзів самі тільки краби. Воно й не дивно, що чоловік постає перед глядачем абсолютно мовчазним, адже йому ні з ким перекинутися й парою слів.

Червона черепаха фото

Так само зрозумілим є намагання героя будь що покинути острів, але доля, здається, вважає інакше, бо кожен новий пліт, збудований ним, опиняється розтрощеним, щойно вийде з бухти.

Через таку прикутість до острова, головний герой мультфільму «Червона черепаха» проходить одну за одною стадії заперечення, злості та примирення з тією силою, що не дозволяє йому податися геть. Більш того, герой із задоволенням впускає цю силу у своє життя, примиряючись з обставинами.

Не менш цікавими постають відносини бідолахи з фауною цього дивного клаптика землі. В мультфільмі «Червона черепаха» кожен маленький краб чи мертва риба несуть глибший сенс, ніж антропоморфні персонажі деяких фільмів.

Червона черепаха фото

Хоча люди в мультфільмі будуть також. Але це вже вам краще побачити на власні очі. Головне приготуйтеся хоча б мінімально включити мозок під час сеансу, інакше ризикуєте навіть по закінченні мультфільму не второпати глибокої алюзії, котра розвернеться перед вами на екрані. Бо режисеру справді вдалося в анімаційній формі за 80 хвилин передати зразок життєвого циклу людської істоти.

Дмитро Сидоренко, спеціально для «Ранку у Великому місті»

Loading...
Загрузка...
Ранкова стрічка
ЩЕ
ßíäåêñ.Ìåòðèêà