УКР
УКР

Фільм «Чужий: Заповіт» – чи може бог бути добрим

0 - 0

Рідлі Скотт спробував зняти тих самих «Чужих» на сучасний лад.

Перед творцем фільму «Чужий: Заповіт» (Alien: Covenant) стояла нелегка задача: зняти нових «Чужих», які б одночасно витримували дух оригіналу, при цьому були більш сучасними і нормально вписувалися в сюжетну канву попередніх п’яти фільмів.
Зробити «Чужий: Заповіт» схожим на оригінал вимагали фанати, бо попередня стрічка «Прометей» вийшла більш філософським роздумом, ніж трилером з елементами жахів про тварюк у космосі. Це Рідлі точно зрозумів, і, коли нова колонізаторська місія на кораблі «Заповіт» випадково потрапляє на ту ж планету, де до цього невдало приземлився «Прометей», місцевий домінантний вид у вигляді чужих швидко відкриває сезон полювання.

А от з сюжетом фільму «Чужий: Заповіт» все не так однозначно. Рідлі наче й придумав непогану історію про ігри в бога-творця, намагаючись з’ясувати, чи може він бути добрим, якщо еволюція видів потребує періодичного знищення цілих популяцій. Але для тих, хто уважно дивився «Прометей», розгадати сюжет буде зовсім неважко, і виникає відчуття, що його розвернули спеціально для бенефісу Фассбендера. Саме він в ролі «синтетика» виступає сполучною ланкою між «Заповітом» і «Прометеєм». І дуже важко уявити, що нинішня масштабна історія могла звестися до подій оригінального фільму 1979 року. Одним словом, пріквели «Чужого» нагадують еволюція з курки в курча.

чужий заповіт фільм

Не зміг режисер зробити «Чужий: Заповіт» і більш сучасним. Sci-fi зараз на піднесенні, і це вимагає кропіткої роботи над деталями. А тут маємо колонізаторів, яких начебто тренували, а вони поводять себе немов новобранці. Знаходять невідому планету і без належного дослідження одразу висаджуються без скафандрів, а потім ще й ходять по-одному і панікують як малі діти. Так само непереконливо виглядають допотопні зброя, вогнегасники та багато іншого обладнання у 2104 році.

чужий заповіт фільм

Тому одкровенням фільм «Чужий: Заповіт» не вийшов. Це посередній трилер про дуже розкручених космічних тварюк, який не дотягнув до класики. Тут рівно одна сцена, здатна визвати прискорене серцебиття, і один сюжетний хід, що примушує глядачів задуматись. Решта – самоцитування Рідлі Скотта та відбування номеру на дві години.

Дмитро Сидоренко, спеціально для “Ранку у Великому Місті”

18.05.2017 09:45
0 - 0Загрузка...

Ведучі каналу

  Поки що немає матеріалів ...

Дивіться на ICTV

Зареєструйтесь

Увійти, використавши ваші дані

Забули пароль?

Відновлення паролю

Увійти через соц. мережу

ВГОРУ
Вгору
  ВІТАННЯ!
  Будь ласка, допоможіть нам покращити ICTV -
  поставте 2 чесних галочки:

  1.

  2. Мені

  Будь-ласка, заповніть всі поля