УКР
УКР

Повстання з молитвою на вустах у фільмі «Народження нації»

0 - 0

Нейт Паркер зняв зворушливу історичну драму про повстання рабів під проводом святого отця.

1

І за того часу багато-хто повстануть на південного царя, а сини насильників твого народу підіймуться, щоб справдилось видіння, і вони спіткнуться.

Книга пророка Даниїла

Нет Тернер був незвичайним рабом. По-перше, він потрапив до досить чуйних білих господарів. По-друге, хазяйка помітила задатки малого та навчила його читати. По-третє, читав він лише Біблію і, в результаті, став священником.

Уявіть лишень чорного священика у безбожних землях Дикого Заходу 1831 року. А тепер уявіть, що його використовують для того, аби він своїми проповідями вгамовував хвилювання серед рабів та закликав їх до роботи.

Саме така історія, яка реально трапилася колись у Вірджинії, лягла в основу байопіка «Народження нації», котрий написав і зняв Нейт Паркер. Причому актор настільки захопився, що сам вклався у проект і зіграв головну роль.

2

Як результат, Fox Searchlight придбала права на стрічку за немалі для авторської роботи $17,5 млн. А фільм отримав гран-прі та приз глядацьких симпатій на «Санденсі», і тепер має всі шанси потрапити на «Оскар».

Історія чорношкірого падре дійсно дуже цікава. З плином часу чоловік, що заспокоює молитвою своїх товаришів рабів, перетворюється на лідера повстання, який вважає себе обраним всевишнім звільнити негрів. Залишається лише дочекатися знаку з небес, і сонячне затемнення, коли «чорна долоня затуляє сонце», як найкраще для цього підходить.

3

Стрічка про боротьбу рабів у Паркера вийшла цілком пристойною. Причому всі огріхи режисури і сценарію перекриває самовіддача акторів. «Народження нації» б’є, перш за все, по емоціях. Сцени знущань над героями не з простих, а їхні фізичні та моральні муки видно у кожному погляді, кожній гіркій посмішці, у тембрі голосу та губах, що здригаються.

Причому вітчизняні прокатники цілком розумно вирішили випустити фільм в оригінальній озвучці англійською. Це, звичайно, звужує аудиторію, але без колоритної манери говорити як негрів, так і реднеків Вірджинії, а також без гірких інтонацій в голосах героїв ефект від стрічки був би неповним.

Дмитро Сидоренко, спеціально для «Ранку у Великому Місті»

23.01.2017 10:01
0 - 0Загрузка...

Ведучі каналу

  Поки що немає матеріалів ...

Дивіться на ICTV

Зареєструйтесь

Увійти, використавши ваші дані

Забули пароль?

Відновлення паролю

Увійти через соц. мережу

ВГОРУ
Вгору
  ВІТАННЯ!
  Будь ласка, допоможіть нам покращити ICTV -
  поставте 2 чесних галочки:

  1.

  2. Мені

  Будь-ласка, заповніть всі поля