УКР
УКР

«Тоні Ердманн» – німецьке кіно для дорослих може бути нереально смішним

0 - 0

Трагікомедія про людей, що надто серйозно ставляться до життя, вийшла справжнім прикладом того, як можна зробити 2-годинний артхаус не нудним.

тоні ердманн фото

Why so serious?

Joker

Стрічку «Тоні Ердманн» (Toni Erdmann)в Україні демонструють в рамках фестивалю «Нове німецьке кіно». Здавалося б, фільм, що відзначений нагородою Міжнародної федерації кінопреси, і розповідає про проблеми у стосунках батька та дочки, просто мусить виявитися ще однією артхаусною драмою.

Але автору цього шедевра – молодій німкені Марен Аде – вдалося за непримітною назвою «Тоні Ердманн» приховати потужну трагікомедію, що ладна стати прикладом для багатьох творців авторського кіно

У фільмі є всі атрибути артхаусу: сучасна проблема, неоднозначні часом навіть шокуючі сцени, довгі мовчазні кадри, символізм. Але при цьому є одна велика відмінність, яка примушує публіку дві з половиною години дивитися досить трагічну історію, і при цьому регулярно реготати. Якому-небудь «Володарю перснів» чи іншим масовим розважальним картинам вдається втримати глядача біля екрану 160+ хвилин. Але авторське кіно таким похвалитися не могло, до «Тоні Ердманна».

тоні ердманн фото

Стрічка розповідає буденну історію про жінку, котра побудувала кар’єру успішного бізнес-консультанта. При цьому вона настільки віддається роботі, що забула про батьків та забила на створення власної сім’ї. Типова історія успішної бізнес-леді викликає змішані почуття у публіки і повне неприйняття зі сторони батька дівчини – Вінфреда.

Лишившись найближчої істоти – собаки – Вінфред у відчайдушному пориві вирішує нагадати доньці, як потрібно радіти життю. Старий приїздить до Бухаресту, де його дочка працює над новим проектом, і без попередження буквально вривається в її життя. Причому робить він це у йому одному притаманній манері. Зважаючи на досить дивне почуття гумору, чоловік представляється всім не тільки як рідний батько головної героїні, а й як Тоні Ердманн, у ролі чи то бізнес-коуча, чи навіть посла Німеччини.

Такі витівки батька ледве не зводять доньку з розуму і можуть зруйнувати її кар’єру. Але як по іншому, окрім власного прикладу, мусить батечко довести дівчині, наскільки жалюгідне життя вона веде. Старий хворий чоловік, більше схожий на динозавра в сучасному світі, він викликає не менше співчуття, аніж його донька, котра вживає наркотики, експериментує у сексі з колегами і прогинається перед клієнтами з однаково нещасною фізіономією. Але при цьому старигань зберігає абсолютно дитячу безпосередність.

тоні ердманн фото

Так само як Вінфред показує доньці наскільки нікчемними і надуманими можуть бути проблеми, фільм «Тоні Ердманн» вчить глядачів менше турбуватися через важливі, лише на перший погляд, речі. Ця трагікомедія схожа на Джокера Хіта Леджера, котрий не втомлюється повторювати батьківське: «Ти чому такий серйозний?». Тільки після цього Джокер відправляв людей в могилу, а «Тоні Ердманн» примушує публіку нестримно реготати. А коли людина сміється, вона забуває про страх та інші переживання.

Дмитро Сидоренко, спеціально для “Ранку у Великому Місті”

17.10.2016 13:07
0 - 0Загрузка...

Ведучі каналу

  Поки що немає матеріалів ...

Дивіться на ICTV

Зареєструйтесь

Увійти, використавши ваші дані

Забули пароль?

Відновлення паролю

Увійти через соц. мережу

ВГОРУ
Вгору
  ВІТАННЯ!
  Будь ласка, допоможіть нам покращити ICTV -
  поставте 2 чесних галочки:

  1.

  2. Мені

  Будь-ласка, заповніть всі поля