УКР
УКР

Фільм «Саллі» показує, чому людей не можна замінити автопілотом

0 - 0

Клінт Іствуд так хотів екранізувати приголомшливу реальну історію аварії літака, що забув навіщо знімає кіно.

фільм саллі

Я вам життям клянуся. Я ним ризикував…

Чеслі «Саллі» Салленбергер

15 січня 2009 року пілот Чеслі «Саллі» Салленбергер здійснив аварійну посадку літака на річку Гудзон у Нью-Йорку. 155 людей, що знаходилися на борту, вижили. Але репутація героя може бути заплямована, а слава перетвориться на ненависть, якщо в ході розслідування виявиться, що пілот пішов на зайвий ризик.

Така реальна історія лягла в основу нового фільму Клінта Іствуда «Саллі»  (Sully). Здавалося б, все круто, проте чотири роки назад Роберт Земекіс вже зняв «Екіпаж» з майже ідентичним сюжетом. І якщо там капітана літака зіграв Дензел Вашингтон, то роль Саллі виконав Том Хенкс. Обидва мають по парі «Оскарів», до речі.

фільм саллі

Ідея обох картин в тому, що порятунок людей в екстремальній ситуації може виявитися не героїзмом, а чудом, яке врятувало від жахливих наслідків після порушення інструкцій.  Проблеми у сім’ї, депресія і просто старість – все це робить нас вкрай ненадійними. В той же час, майстерність, досвід  та інтуїція дозволяють людям знаходити вихід з кризової ситуації.

Доля Саллі дуже цікава, адже поки простий люд і телебачення прославляють героя-рятівника, спеціальна комісія прагне докопатися до істини і не вірить в те, що пілот зробив все правильно. Хтось може сказати: у чому питання, якщо всі живі? Але ж цілком логічно, що необдуманий ризик, на який пішов капітан повітряного судна, не може бути виправданий спасінням пасажирів опісля. Хто ж виявиться правий, людина з досвідом та інтуїцією, чи комп’ютерна симуляція, котра точно розраховує можливості літака?

фільм саллі

Такий глибокий зміст закладено у фільм «Саллі», але, на жаль, не розкрито до кінця. Схоже, Клінт Іствуд так хотів екранізувати цю приголомшливу реальну історію, що так і не вирішив, про що ж буде кіно. Тому маємо безкінечні повтори аварії і приводнення літака та флешбеки головного героя, що холоднокровно повівся у критичній ситуації, а потім повільно впадає в прострацію.

До фільмів Іствуда завжди високі вимоги, адже за останні роки він привчив нас до якісного кіно. Але нова картина явно поступається минулим роботам режисера. Хоча всього-то й потрібно було, популярно пояснити глядачеві, чому варто довіряти тому, хто вірить у своє рішення настільки, що готовий ризикнути власним життям. Бо це краще, ніж довіритися тому, хто називається професіоналом, проте не несе будь-якої відповідальності за свої помилки, як от пілоти на «симуляторах» чи той-таки автопілот.

У випадку стрічки «Саллі» багато чого доводиться додумувати. Якщо ж цього не робити, то на екрані буде просто красива картинка аварії з найщасливішим кінцем в історії авіації. Хоча, судячи з аплодисментів публіки, і цього іноді виявляється достатньо.

Дмитро Сидоренко, спеціально для “Ранку у Великому Місті”

08.09.2016 10:00
0 - 0Загрузка...

Ведучі каналу

  Поки що немає матеріалів ...

Дивіться на ICTV

Зареєструйтесь

Увійти, використавши ваші дані

Забули пароль?

Відновлення паролю

Увійти через соц. мережу

ВГОРУ
Вгору
  ВІТАННЯ!
  Будь ласка, допоможіть нам покращити ICTV -
  поставте 2 чесних галочки:

  1.

  2. Мені

  Будь-ласка, заповніть всі поля