УКР
УКР

Фільм «Людина-швейцарський ніж»: тільки труп знає справжню ціну життя

0 - 0

Чергова спроба Редкліффа відмитися від Гаррі Поттера підштовхнула його до екстравагантної стрічки про те, що неможливо втекти від себе, навіть скориставшись чудо-трупом.

людина швейцарський ніж

Фільм «Людина-швейцарський ніж» являє собою одну із картин, в яких відомі актори знімаються «для себе», а не заради студій і грошей. Для Деніела Редкліффа це чергова спроба довести людям, що він не вічний хлопчик-маг, а Пол Дано після прекрасних ролей другого плану у «12 роках рабства» та «Молодості» просто захотів побути головним героєм. Хоча не факт, що він ним став.

людина швейцарський ніж

Режисери-початківці Ден Кван і Деніел Шайнерт зняли одну з тих стрічок, про які до самого кінця не можеш зрозуміти, що спонукало автора до візуалізації своїх думок в такому форматі. Недаремно вони так і пишуть у титрах «фільм Деніелів», без будь яких доповнень. Буквально все, що зображується на екрані, важко класифікувати й віднести до певного жанру, настільки воно хитке та символічне. Це однозначно трагікомедія, яка, проте, регулярно перетворюється то на лютий треш і чорну комедію, то на справжню драму.

Фільм «Людина-швейцарський ніж» розповідає дуже непросту історію Генка (Пол Дано), який втратив сенс до існування через самотність. Хлопець в прямому та переносному сенсі опинився на безлюдному острові. І рятує його від відчаю не що інше, як труп (Деніел Редкліфф). Той самий труп, котрого у назві нарекли швейцарським ножем, бо він дійсно має стільки способів до застосування, що навіть герої коміксів можуть позаздрити його здібностям.

людина швейцарський ніж фото

Як героя, так і глядача весь час переслідує відчуття, що все це лише ввижається персонажу Пола Дано від зневоднення та голоду. Ну, серйозно, хто при здоровому глузді може подружитися з трупом і буквально оживити його. Більше скидається на те, що Генк, нагадуючи бездиханному тілу, що таке життя, сам віднаходить цінність існування. Звичайно, головним приводом жити далі стає дівчина.

людина швейцарський ніж

У той же час, мертвий, чи не зовсім, Редкліфф виявляється по-дитячому безпосереднім та щирішим, ніж решта героїв фільму. Так що до кінця й не ясно, кого ж насправді у стрічці «Людина-швейцарський ніж» можна назвати трупом, і кого визнавати головним героєм. Це залежить від того, проблеми якого з персонажів вам ближчі. Та все одно постає питання, чи можна вважати щасливим завершення цієї екзистенціально-шизофренічної подорожі у глибини свого світосприйняття за допомогою трупа? Це вам і належить дізнатися у кіно.

По суті, дана картина являє собою творчий експеримент двох Деніелів-режисерів і одного Деніела-актора. Щось схоже Редкліфф вже зробив, знявшись у незвичній стрічці «Роги». «Людина-швейцарський ніж» – сміливий, іноді занадто огидний, але від того не менш цінний фільм, що сповнений доброї моралі. І тому ще більш важливо виносити його в маси, аби примушувати публіку не лише задуматися над проблемами соціалізації, але й розвивати сам спосіб мислення, направляючи його у незвичне русло.

Дмитро Сидоренко, спеціально для «Ранку у Великому Місті»

08.07.2016 10:00
0 - 0Загрузка...

Ведучі каналу

  Поки що немає матеріалів ...

Дивіться на ICTV

Зареєструйтесь

Увійти, використавши ваші дані

Забули пароль?

Відновлення паролю

Увійти через соц. мережу

ВГОРУ
Вгору
  ВІТАННЯ!
  Будь ласка, допоможіть нам покращити ICTV -
  поставте 2 чесних галочки:

  1.

  2. Мені

  Будь-ласка, заповніть всі поля